Materace nawierzchniowe zapewnią spokojny i zdrowy sen

Twoje łóżko jest zbyt twarde, a może śpisz na niewygodnej sofie? Możesz znacząco poprawić komfort swojego snu minimalnym kosztem!

Materace nawierzchniowe zdrowotne

Jeśli posiadany materac nie spełnia twoich wymagań - jest zbyt twardy lub zbyt miękki, dodatkowe komponenty takie jak: miękki lub twardy materac nawierzchniowy, mata kokosowa lub lateksowa, pomogą zniwelować wady twojego materaca i poprawić jego strukturę.

Twarde materace nawierzchniowe idealnie sprawdzą się, jeśli śpisz na kanapie lub niewygodnym i wysłużonym materacu. Zniweluje on wszelkie nierówności i zapewni spokojny i zdrowy sen. W zależności od rodzaju wypełnienia mają odpowiednie właściwości i poziom twardości. 

Wypełnienia materacówWypełnienia materaców fot. Materace z Gór

Jeśli śpisz na sofie, zainwestuj w topper

Czym jest topper? Topper, nazywany również materacem nawierzchniowym, to rodzaj nakładki, którą stosuje się na materac, narożnik lub kanapę. 

W dzisiejszych czasach wiele osób śpi na sofie zamiast w wygodnym łóżku. Przyczyny mogą być różne: brak miejsca, tymczasowe zamieszkanie czy po prostu brak czasu na odpowiednią organizację przestrzeni sypialnianej. Niezależnie od przyczyny warto zainwestować w materac nawierzchniowy, który znacząco poprawi komfort snu oraz przyczyni się do zdrowia i samopoczucia.

Materac nawierzchniowy może diametralnie zmienić doświadczenie snu, przynosząc wiele korzyści, takich jak: 

1. Poprawa komfortu

Spanie na twardej i nierównej powierzchni sofy może prowadzić do bólu pleców, dyskomfortu i zakłóceń snu. Materac nawierzchniowy stworzy warstwę miękką i elastyczną, dostosuje się do kształtu ciała i zminimalizuje nacisk na punkty styku.

2. Wsparcie dla kręgosłupa

Odpowiedni materac nawierzchniowy może zapewnić wsparcie dla kręgosłupa, utrzymując go w naturalnej pozycji podczas snu. To istotne, aby uniknąć bólów pleców i kręgosłupa.

3. Redukcja nacisku

Dzięki materacowi nawierzchniowemu nacisk ciała na powierzchnię rozkłada się równomiernie, co pomaga w uniknięciu zakłóceń krążenia krwi i niedostatecznego zaopatrzenia tkanek w tlen.

4. Ochrona sofy

Topper może działać jako bariera ochronna dla sofy, zapobiegając jej zużyciu i zapewniając dodatkową warstwę higieniczną.

Materac nawierzchniowy masujący to prawdziwy HIT! Warstwa masująca jest szczególnie polecana osobom, które cierpią na uporczywe bóle mięśni, napięcia lub skurcze mięśni. Gdy w nocy nastąpi atak skurczu, pocieranie kończyn o kontur materaca masuje mięśnie i przynosi natychmiastową ulgę. Masowanie podczas snu poprawia krążenie krwi, rozbija warstwy tłuszczu i sprawia, że materac jest twardszy i gładszy. Materac działa jak masażer, umożliwiając drenaż limfatyczny podczas snu.

Nawierzchniówki masująceNawierzchniówki masujące fot. Materace z Gór

Jaki wymiar i twardość materaca nawierzchniowego wybrać?

Aby materac nawierzchniowy spełniał swoje funkcje, należy dobrze dopasować jego wymiary do wymiarów materaca i łóżka, na którym zostanie umieszczony. Najczęściej wybierane materace nawierzchniowe na łóżka jednoosobowe to te o wymiarach  90x200 oraz 120x200 cm, zaś najpopularniejsze wymiary wybierane przez pary to  140x200 lub 160x200 cm.

W przypadku twardości – tu odpowiedni wybór będzie zależał od osobistych preferencji i uwarunkowań fizycznych użytkowników (wzrost, waga). Jeśli posiadany przez ciebie materac jest zbyt twardy lub zbyt miękki, z łatwością parametr ten można dostosować do siebie, wybierając odpowiedni materac nawierzchniowy – miękki lub twardy. A zakres jest spory -  H2, H3, H4, jak i H5.

Materace nawierzchnioweMaterace nawierzchniowe fot. Materace z Gór