Te szczoteczki to totalna rewolucja w myciu zębów! Niezwykle skuteczne

Mycie zębów to nasza codzienna rutyna i nie da się tego przeskoczyć. Można jednak sięgnąć po inną niż dotychczas szczoteczkę, która zdecydowanie ułatwi tę czynność i równocześnie lepiej zadba o zęby. Mowa o szczoteczkach sonicznych. Zobacz, jak działają.

Szczoteczka soniczna do zębów: jak działa?

Higiena zębów jest niezwykle ważna, w końcu każdy chce mieć piękny uśmiech. Technologia idzie naprzód również w tej dziedzinie i zamiast po manualną szczoteczkę możemy teraz sięgnąć po elektryczne modele. Warto szczególnie zwrócić uwagę na szczoteczki soniczne do zębów. Są bardziej zaawansowane niż zwykłe modele elektryczne. Wykonują dużo więcej ruchów na minutę. Mają też inny kształt główki: podłużny, jak i w manualnych modelach i zamiast ruchu obrotowego, wykonują ruch pulsacyjny oraz wymiatający. 

Szczoteczki soniczne wykorzystują technologię fal dźwiękowych, które wytwarzają kilkadziesiąt tysięcy drgań na minutę. Drgania powodują powstawanie mikro bąbelków z połączenia śliny i pasty, które docierają nawet do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Zęby tak naprawdę myją się same: wystarczy przyłożyć główkę szczoteczki do zębów i przesuwać po ich powierzchni. Nie potrzeba do tego wysiłku, a zęby są lepiej zadbane. 

Czytaj też: Nie musisz dźwigać już zgrzewek wody. To urządzenie sprawi, że kranówka będzie smakować wyśmienicie

szczoteczki soniczneszczoteczki soniczne fot. shutterstock.com

Szczoteczki soniczne Philips

Zaawansowane szczoteczki soniczne ma w swojej ofercie marka Philips. Do wyboru jest wiele modeli, które różnią się funkcjonalnościami i stopniem zaawansowania. Wielu osobom może wystarczyć szczoteczka soniczka Philips Sonicare 3100 series z podstawowymi funkcjami. Wytwarza 31 tysięcy drgań na minutę. Ma technologie, które pozwalają na lepsze mycie i kontrolowanie, m.in. czujnik nacisku ruchu chroniący zęby i dziąsła oraz timer.

Bardziej zaawansowana jest z kolei szczoteczka soniczna Philips Sonicare DiamondClean 9000. Ma aż 4 programy czyszczenia, odpowiedzialnie m.in. za wybielanie, czyszczenie dziąseł. Dodatkowo można wybrać jeden z trzech stopni intensywności. Możliwe jest tez połączenie jej z aplikacją na telefon i dostawanie specjalnego raportu na temat naszej codziennej higieny zębów. Szukasz czegoś jeszcze bardziej zaawansowanego? Dobrym wyborem może być Philips Sonicare Sonicare 9900 Prestige. Wyposażona jest w inteligentną technologię dostosowującą się do potrzeb użytkownika oraz specjalną końcówkę All-in-one z zaawansowaną budową włókien.  

Czytaj też: Kawa niczym z amerykańskiej restauracji w domowym zaciszu. To uczta dla podniebienia, ale i oka

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.