Na takiej maszynie szyły nasze babcie, poznaj jej nowoczesną wersję. Prostsza w obsłudze i dużo lżejsza

Maszyna do szycia to niezwykle praktyczne urządzenie. Nie trzeba mieć dużych umiejętności, aby z niej korzystać. Drobne poprawki krawieckie można zrobić bez problemu w domu! Szczególnie jest to proste z maszynami, które były w domu prawie każdej babci.

Maszyna do szycia: urządzenie, które warto mieć

Maszyna do szycia to urządzenie, które przyda się właściwie w każdym domu. Nie trzeba być krawcową, aby z niej korzystać. Wiele drobnych napraw krawieckich można zrobić bez specjalnych umiejętności, wystarczy zajrzeć do internetu, gdzie są dostępne np. filmiki jak skrócić spodnie. W prosty sposób można też obszyć porwany dół sukienki lub bluzki. W ten sposób zaoszczędzimy pieniądze, bo usługi krawieckie na mieście nie należą do tanich. Kto wie, może z czasem zaczniesz czuć się tak pewnie, że nawet nauczysz się szyć ubrania!

Nowoczesne maszyny często są prostsze w obsłudze niż te, które pamiętamy z domów naszych babć. Niektóre z nich są bardziej tradycyjne, inne bardziej zautomatyzowane i ze specjalnymi funkcjami. Oczywiście różnią się już wyglądem, są drobniejsze, często też dużo lżejsze. Mają duży wybór ściegów, co pozwala na dobre dopasowanie ich do naszych potrzeb. Nawet w prostych maszynach znajdziemy dużo automatyzacji czynności, które kiedyś trzeba było robić samodzielnie, np. nawijanie szpulki. 

Czytaj też: Jak urządzić salon nowocześnie, ale z charakterem? Te wskazówki ci pomogą

maszyna do szyciamaszyna do szycia fot. pexels.com

Maszyny do szycia Łucznik

Maszyny do szycia marki Łucznik mają już długą historię. Zaczęły być produkowane po wojnie w fabryce w Radomiu. Obok maszyn Singer, które zaczęły być produkowane jeszcze w XIX wieku, maszyny Łucznik były najbardziej znane i cenione w Polsce w czasie PRL-u. Wiele osób ma do nich sentyment, bo zna je z domów swoich dziadków. Współcześnie nadal można kupić maszyny Łucznik, które świetnie sprawdzą się do codziennych potrzeb. Znacznie różnią się wyglądem i są dużo lżejsze niż ich starsze odpowiedniki. 

Współczesne maszyny Łucznik

W sklepach dostępne są zarówno bardziej tradycyjne, jak i nowoczesne i zautomatyzowane maszyny Łucznik. Popularnym modelem i nie bardzo drogim jest maszyna Łucznik Paulina 512. Ma biały kolor i ozdobiona jest wzorem w granatowe kwiaty, waży tylko 6 kg. To dobre urządzenie szczególnie dla początkujących i osób, które będą jej używać sporadycznie, do małych poprawek, choć umożliwia ona również szycie całych ubrań. 

maszyna do szycia Łucznikmaszyna do szycia Łucznik fot. oleole.pl

Łucznik Paulina 512 ma 34 ściegi do wyboru, w tym m.in. użytkowe i ozdobne. Na obudowie zostały rozrysowany schemat nawlekania nici, co znacznie ułatwia początek każdej pracy. Ciekawym modelem jest też maszyna Łucznik mini. To kompaktowe urządzenie, bardzo lekkie (niecałe 2 kg) i idealne do drobnych poprawek. Godna uwagi jest także maszyna do szycia Łucznik Helena 2060 dobra dla osób o zaawansowanych umiejętnościach, które często szyją. 

Czytaj też: Potęga wszechstronności w twojej kuchni. Robot kuchenny, z którym gotowanie to czysta przyjemność

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.