Powinien być w każdym domu. Jaki oczyszczacz powietrza wybrać i dlaczego to takie ważne?

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać? Sprawdziliśmy, na co zwrócić uwagę przy wyborze i jakie modele okażą się najlepsze.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Niestety, Polska zajmuje czołowe miejsce w europejskim rankingu krajów o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu. Wdychanie szkodliwych substancji, może znacząco zagrażać naszemu życiu i zdrowiu, a ten fakt potwierdzają liczne publikacje naukowe. Smog przyczynia się do astmy i alergii, wywołuje niewydolność oddechową, obniża odporność całego organizmu, może powodować choroby układu krwionośnego, choroby serca, a także choroby nowotworowe. W związku z tym, jakość powietrza w naszych domach to nie tylko kwestia komfortu, lecz przede wszystkim zdrowia. W okresie jesienno-zimowym, czyli w czasie sezonu grzewczego, problem zanieczyszczeń staje się szczególnie istotny, a smog jeszcze bardziej dotkliwy. Czy możemy temu jakoś zaradzić na porządku dziennym? Na szczęście odpowiedź brzmi "tak"! Skuteczną ochroną są domowe urządzenia, które pozwalają oczyścić powietrze oraz – w zależności od potrzeby – odpowiednio nawilżyć lub osuszyć. Jaki sprzęt najlepiej wybrać? Podpowiadamy poniżej!

ceneoceneo ceneo

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Jest z czego wybierać, szczególnie na Ceneo. My zwróciliśmy uwagę na model Blueair Blue 3610. Ten oczyszczacz powietrza, przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni do 51m2. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, urządzenie może usunąć ponad 99% zanieczyszczeń mechanicznych, drobnoustrojów oraz neutralizuje lotne związki organiczne i zapachy. Urządzenie urzekło nas cichą pracą oraz intuicyjną obsługą - sterowanie odbywa się przy użyciu jednego przycisku! Jest bardzo skuteczne, a zarazem estetyczne. Dzięki występującemu w 5 kolorach filtrowi można go dopasować do swojego wnętrza.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Szukasz oczyszczacza, który nie tylko ochroni cię przed smogiem i wirusami, ale także będzie ładnie wyglądał? Zobacz modele, które dbają o zdrowie i cieszą oko. Wybierając oczyszczacz, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim jego skuteczność, jednak wygląd nie jest bez znaczenia. W końcu zazwyczaj to dość spory sprzęt, który staje się elementem wystroju wnętrza. Model, który niezaprzeczalnie zrobił na nas ogromne wrażenie to PHILIPS Air Performer. Filtr usuwa 99,97% zanieczyszczeń, w tym cząsteczki smogu, kurz, alergeny, drobnoustroje i szkodliwe gazy. Dodatkowo, jest wyposażony w moduł sztucznej inteligencji, który umożliwia urządzeniu samodzielną analizę i automatyczny dobór optymalnego trybu pracy. A tryb nocny jest cichszy niż szept, dzięki temu nic nie przeszkodzi Ci w wypoczynku. Już chcemy go mieć!

ceneoceneo fot. ceneo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.