Sprzęt dla koneserów muzyki

Gramofony powracają i znowu stają się popularne. Te urządzenia stanowią doskonałą alternatywę dla cyfrowych urządzeń do odtwarzania muzyki. Przenoszą nas do całkiem innej rzeczywistości!

Gramofony powracają do łask, ale w wersji premium

Konwencjonalne gramofony analogowe spotykają się z problemem pogorszenia jakości dźwięku powodowanym przez minimalne zmiany prędkości podczas odtwarzania płyty i nierównomierność obrotów przejawiających się zjawiskiem przypominającym zacinanie się silnika. W modelach premium najnowszej generacji projektanci zastosowali nowo opracowany napęd bezpośredni pozbawiony żelaznego rdzenia, co pozwoliło wyeliminować to niekorzystne zjawisko. Ponadto konstrukcja z dwoma wirnikami redukuje obciążenie łożyska przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego momentu obrotowego, a także minimalizuje nieznaczne wibracje występujące podczas obrotu. Te czynniki umożliwiają odtworzenie ciepłego, niesamowicie detalicznego dźwięku wyrytego w rowkach płyt winylowych.

Wprowadzony na rynek w roku 2016 gramofon SL-1200G, który stworzono z zaprojektowanych od nowa części, łączy tradycyjną technologię analogową z zaawansowaną technologią cyfrową. Jego wyjątkowo wysoka jakość wręcz wstrząsnęła rynkiem hi-fi i ustanowiła nowy standard wśród gramofonów z napędem bezpośrednim. Mowa tu m.in. o bezrdzeniowym silniku z napędem bezpośrednim i precyzyjnym mechanizmie sterowania silnikiem, który eliminuje zębatkowanie wynikające z nierówności obrotów, a także talerzu o dużej sztywności i niskim poziomie drgań oraz niezwykle czułym ramieniu. Dzięki temu, działanie gramofonu wyraźnie przewyższa standardy spotykane zazwyczaj w klasie tego modelu. Gwarantuje to, że entuzjaści audio korzystający z gramofonu  mogą cieszyć się muzyką w bogatym, pełnym brzmieniu, jakie zapewniają tylko płyty analogowe.

GramofonyGramofony fot. Ceneo

Gramofony - sprzęt dla melomanów i nie tylko

Gramofony, po latach odejścia w niepamięć,  znowu stają się popularne. Stanowią doskonałą alternatywę dla cyfrowych urządzeń do odtwarzania muzyki. Według użytkowników muzyka z gramofonu ma pewną głębię, której brakuje cyfrowym odpowiednikom.

Wraz z nadejściem ery płyt CD, a następnie plików muzycznych w formie elektronicznej, wydawało się, że gramofony odejdą bezpowrotnie. Kto tak jednak sądził, był w sporym błędzie. Chociaż płyty winylowe, a także sam gramofon, nie należą do najporęczniejszych, jak dotąd nie udało się zastąpić wyjątkowego brzmienia, jakie można dzięki nim osiągnąć. Co więcej, gramofon to klasyka, która u wielu osób z pewnością wywołuje nostalgiczne uczucia.

GramofonyGramofony fot. ceneo

Głośniki przenośne Denon

Czego jeszcze nie może zabraknąć w domu konesera muzyki? Dobrej jakości głośników. Poznaj doskonałą jakość dźwięku, co więcej – dźwięku bezprzewodowego! Głośnik Denon Home został zbudowany w celu zapewnienia niesamowitej jakości dźwięku. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom akustycznym fachowo dostrojonemu cyfrowemu przetwarzaniu DSP i przetwornikom klasy premium, głośnik zapewnia ostrość wysokich tonów oraz moc i głębię basów.

GłośnikiGłośniki fot. Ceneo

Copyright © Agora SA