Nowoczesne lampy o fantazyjnych kształtach

Oświetlenie od dawna nie ogranicza się już tylko do funkcji praktycznych - dzisiaj jest to również element dekoracyjny, który może nadać charakter naszemu wnętrzu.

Nowoczesne oświetlenie o fantazyjnych kształtach: lampy wiszące

Lampy wiszące i żyrandole to bardzo popularna forma oświetlenia. Spotkasz się z nimi niemal w każdym pomieszczeniu. 

Proste, geometryczne lampy doskonale uzupełnią minimalistyczne aranżacje. Z kolei industrialne wnętrza dobrze zaprezentują się z naszymi propozycjami w modnym stylu loftowym. Powstają one zwykle z połączenia metalu i drutu. Do pomieszczeń glamour wybierz kryształowe oświetlenie, które jest niezwykle efektowne i nadaje aranżacji luksusowy charakter. Miłośników niebanalnych rozwiązań z pewnością zachwyci kolekcja z ptakami. 

Pamiętaj, że na dobrze urządzone wnętrze składa się kilka źródeł światła. Wybierz lampę sufitową i uzupełnij aranżację stylowymi kinkietami oraz lampami stojącymi. W ten sposób bez przeszkód stworzysz pożądaną atmosferę w i będziesz mógł się cieszyć komfortem użytkowania tej przestrzeni na co dzień.

Lampy wisząceLampy wiszące fot. Iluminar

Nowoczesne oświetlenie o fantazyjnych kształtach: kinkiety

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać o tym, jak ważne jest oświetlenie w domu. Mnóstwo zalet mają np. lampy ścienne! Kinkiety są nowoczesnymi elementami wyposażenia, których funkcjonalność przewyższa tradycyjne formy oświetlenia. Te bardzo praktyczne lampy ścienne współgrają z innymi źródłami światła w pomieszczeniu, tworząc razem spójną, stylową całość. Postaw na innowacyjne rozwiązania, wyrazisty design i przyciągające wzrok materiały. Do wyboru są m.in. nowoczesne kinkiety w kształcie kuli, które oczarują grą świateł. A dla osób, które szukają czegoś absolutnie wyjątkowego – kinkiety w kształcie ptaków, od których naprawdę trudno oderwać wzrok. 

KinkietyKinkiety fot. Iluminar

Nowoczesne oświetlenie o fantazyjnych kształtach: lampy stojące

Oświetlenie to oczywiście nie tylko lampy wiszące! To także bardzo funkcjonalne dodatki, które nadają wnętrzu odpowiedni charakter. Lampy stojące, zarówno w wersji stołowej, jak i podłogowej, to dodatkowe źródło światła, które sprawdza się w wielu typach pomieszczeń. Wpisuje się w aktualne trendy wnętrzarskie, które zakładają wykorzystanie wielu punktów świetlnych w jednym pokoju. Taki zabieg pozwala na kontrolowanie jasności i kreowanie atmosfery w poszczególnych strefach.

Eleganckie lampy stojące to element, którego nie może zabraknąć w twoich czterech kątach. Dopasuj je do pozostałych źródeł światła, które znajdują się we wnętrzu lub stwórz własne, fantazyjne kompozycje – ogranicza cię tylko wyobraźnia.

Lampy stojąceLampy stojące fot. Iluminar