Na co zwrócić uwagę, wybierając sofę do niewielkiego mieszkania?

Sofa nierzadko przejmuje rolę centrum domowego życia. Szczególnie w niewielkich mieszkaniach spełnia wiele funkcji. Powinna zatem nie tylko ładnie wyglądać, ale też być wygodna i praktyczna.

Praktyczna sofa może być dodatkowo piękna!

W mieszkaniach o niewielkiej powierzchni sofa musi sprostać sporej liczbie zadań. To na niej domownicy relaksują się po pracy, oglądają ulubione seriale i filmy, bawią się z dziećmi, przyjmują gości. W nocy natomiast kanapa często zamienia się w łóżko do spania. 

Sofa Cosimo to zgrabny i elegancki mebel idealny do niewielkich wnętrz. Jego prosta forma i kolor sprawiają, że wpisze się w większość pomieszczeń, zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych. Prosty system rozkładania DL pozwala w zaledwie parę chwil rozłożyć mebel. Wystarczy unieść i wysunąć siedzisko, a w jego miejsce położyć oparcie. Po rozłożeniu otrzymasz powierzchnię spania porównywalną do niewielkiego łóżka dwuosobowego. Pojemnik na pościel znajduje się pod siedziskiem. Tkanina ma funkcję Water Blocked, która hamuje wchłanianie cieczy.

Sofa COSIMOSofa COSIMO fot. Meubles

Sofa na środku salonu wydzieli strefy  

Kanapę możemy umieścić na środku salonu, nawet jeśli nie jest on duży. To dobry sposób na oddzielenie części wypoczynkowej od aneksu kuchennego. Sprawdzi się to szczególnie w pokojach o wydłużonych kształtach. Warto wówczas wybierać spośród modeli sof z ładnymi "plecami".

Kolejny model, który zwrócił naszą uwagę to sofa Hampton. Kanapa stylizowana jest na mebel rodem sprzed trzydziestu lat. Dwie ogromne poduchy oparciowe wypełnione miękką pianką zachęcają do spędzenia przyjemnego popołudnia. Hampton wyróżnia się jeszcze jedną szczególnie ważną zaletą - dzięki rozkładaniu automatycznemu DL szybko zmienisz wypoczynek w dwuosobowe łóżko i przechowalnię na tekstylia (wbudowany pojemnik na pościel). Tył kanapy obity jest tapicerką meblową, dlatego może z powodzeniem być sofą wolnostojącą.

Sofa HAMPTONSofa HAMPTON fot. Meubles

Sofa ustawiona przy ścianie to oszczędność miejsca w niewielkim salonie

W niewielkim pokoju najpopularniejszym rozwiązaniem jest ustawienie sofy przy ścianie. Zyskujemy tym sposobem przestrzeń na środku pomieszczenia, tak cenną w małym mieszkaniu. Jeśli brakuje nam miejsca do siedzenia, możemy stworzyć zestaw z fotelem, bądź dodać puf. 

Kanapa Rimi idealnie sprawdzi się w niewielkich przestrzeniach. Ma wyprofilowane poduszki oparciowe, pogłębione siedzisko i jest wypełniona sprężynami falistymi na całej powierzchni spania oraz pianką wysokoelastyczną w siedzisku i oparciu. Funkcjonalna sofa bardzo łatwo się składa i rozkłada. Mebel jest wyposażony w mechanizm WallFree, dzięki któremu nie musisz odsuwać oparcia od ściany przy rozkładaniu sofy do spania. Podwyższone, drewniane stopki znacznie ułatwiają odkurzanie pod meblem.

Sofa RIMISofa RIMI fot. Meubles

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.