Designerskie lampy wiszące

Wiszące lampy to podstawowe źródło światła w pomieszczeniach. Przygotowaliśmy dla was przegląd najpiękniejszych designerskich lamp, które, oprócz oczywistej funkcji jaką pełnią, będą wspaniałą ozdobą wnętrz.

Nowoczesne lampy wiszące

Wiszące lampy to podstawowe źródło światła w wielu pomieszczeniach. To właśnie oświetlenie sufitowe pod formą zwisających żarówek, zamkniętych w ozdobnych kloszach, ma rozproszyć mrok pomieszczenia w twoim domu. Lampy wiszące do salonu, kuchni czy jadalni umożliwiają normalne funkcjonowanie po zmroku - swobodne spożywanie posiłków, pracę czy biesiadowanie ze znajomymi. To w końcu istotna ozdoba, która bardzo często buduje opinię o naszych wnętrzach.

Designerskie lampy wisząceDesignerskie lampy wiszące fot. Design Town

Lampy wiszące - zalety, o których powinieneś wiedzieć

Lampa wisząca zapewnia niezbędne, a zarazem podstawowe oświetlenie w pomieszczeniu. Oświetlenie górne jest często pierwszą lampą, którą włączasz, gdy potrzebujesz światła. Jakie zalety mają eleganckie lampy wiszące?

  • Zapewniają jasne, jednolite światło, choć w zależności od projektu stylizacji wnętrza, może również wytwarzać bardziej skupiony snop światła, lub w razie potrzeby, zapewnia rozproszone, przytulne światło. 
  • Ze względu na dużą liczbę różnych modeli, lampy sufitowe wiszące są zasadniczo odpowiednie do każdego rodzaju pomieszczeń. Ponieważ lampy są montowane bezpośrednio na suficie, możesz łatwo ukryć nieestetyczne kable nawet na etapie remontu.
  • Kolejną zaletą tego typu lamp jest oszczędność miejsca w porównaniu np. z lampami podłogowymi.

Designerskie lampy wisząceDesignerskie lampy wiszące fot. Design Town

Nowoczesne lampy wiszące jako kluczowy dodatek do aranżacji wnętrza

Klasyczne lampy sufitowe wiszące zwykle posiadają pojedynczą lampę, która znika za dekoracyjną osłoną wykonaną ze szkła, plastiku, metalu, kryształów lub tkaniny. Odpowiedni materiał jest w stanie przyciemniać światło lub  rozpraszać je równomiernie w pomieszczeniu. Przykładowo, abażur znajdujący się bardzo blisko sufitu sprawia, że może w pełni oświetlić małe i średnie pokoje z góry.

Nowoczesne lampy sufitowe to kluczowy element wystroju każdego pokoju. Kreują przestrzeń, nadają jej wdzięk i podkreślają wyjątkowe akcenty całej aranżacji. Zwisający z sufitu kryształowy żyrandol to zwykle pierwszy punkt, który przykuwa uwagę po wejściu do nowego pomieszczenia. Designerskie lampy wiszące sprawią, że twoi goście będą z zachwytem spoglądali w górę, doceniając dobry gust gospodarza.

Designerskie lampyDesignerskie lampy fot. Design Town