Eleganckie lampy z mosiądzu polskiej produkcji

Lampy mosiężne utrzymane w klasycznym stylu to doskonałe wykończenie salonu, jadalni, sypialni czy biura. Dlaczego warto wybierać lampy wykonane z mosiądzu? O tym piszemy poniżej!

Dlaczego warto wybierać lampy mosiężne?

Mosiądz jest materiałem wykorzystywanym i cenionym od wieków, zarówno ze względu na jego trwałość i odporność, jak i walory estetyczne. Oświetlenie mosiężne kojarzy się od zawsze z klasycznymi wnętrzami, ale od pewnego czasu mosiądz w branży dekoratorskiej jest również stosowany w nowocześniejszych wnętrzach. Spokojny, złoty kolor naszych lamp jest uniwersalny i pasuje zarówno do salonu w stylu retro, klasycznej kuchni, jak i stylowej sypialni. Mosiądz jest metalem szlachetnym, który nigdy nie był tani, ale dzięki temu od dekad jest cenionym dodatkiem stanowiącym ciekawe wykończenie wnętrza. Z tego też powodu bywa podrabiany – niektórzy wykorzystują naszą niewiedzę i sprzedają lampy stalowe pokryte cienką warstwą mosiądzu jako mosiężne, co jest ewidentnym wprowadzaniem w błąd. W sklepie MN Interiors masz pewność, że kupujesz produkt oryginalny i wysokiej jakości. 

Lampy mosiężneLampy mosiężne fot. MN Interiors

Co warto wiedzieć o mosiężnych lampach?

Wszystkie klasyczne lampy mosiężne ze sklepu MN Interiors wykonane są z mosiądzu patynowanego i wykończone są w ten sam sposób. Patynowanie nadaje lampie określony, stylowy wygląd, a także zabezpiecza ją na długie lata. Dzięki delikatnej powłoce bezbarwnego lakieru lampy łatwo utrzymać w czystości. Każda lampa z oferty sklepu MN Interiors wykonana jest ręcznie, nie ma tutaj mowy o produkcji masowej. Nawet najmniejszy element mosiężny, każda podsufitka, nadklosz czy odlew mosiężny – wszystkie elementy są patynowane ręcznie, a następnie łączone w całość tak, aby produkowana lampa była ozdobą wnętrza.

 

Lampy z mosiądzuLampy z mosiądzu fot. MN Interiors

Włoskie odlewy mosiężne w lampach

Często w opisie lamp z oferty sklepu MN Interiors można zobaczyć frazę ‘zawiera odlewy mosiężne importowane z Włoch’. Dlaczego w produkcji polskich lamp używane są włoskie odlewy? Ponieważ w naszym kraju nikt nie wykonuje tak pięknych, ciekawych odlewów, tak różnorodnych form i kształtów. W zależności od lampy oraz serii lamp, wykorzystuje się jedynie niewielkie dodatki włoskie, ale są też takie, które są wykonane w zasadzie w całości na bazie komponentów włoskich. Są to lampy z górnej półki cenowej, ale patrząc na nie, od razu wiadomo, że jest to produkt ciekawy, oryginalny oraz unikatowy.

Lampy mosiężneLampy mosiężne fot. MN Interiors