Stojaki na rośliny i kwietniki. Postaw na niebanalny model z lampą!

Dzięki stojakom na kwiaty można wystylizować nie tylko same rośliny, ale także wnętrze. Warto zatem postawić na oryginalne, przyciągające wzrok kwietniki.

Stojaki na kwiaty - liczy się praktyczność i wygląd

Bez wątpienia kwiaty to jedne z najpiękniejszych dekoracji wnętrz. Bliskość człowieka z naturą to nierozerwalny związek, dlatego rośliny chętnie zaprasza się do wnętrz domów i mieszkań. Niezależnie od tego, czy wybór pada na kwiaty cięte, czy też doniczkowe, każdy egzemplarz potrzebuje właściwej oprawy. 

Kwietniki oraz wszelkiego rodzaju stojaki na kwiaty osiągają obecnie imponujące formy, tworzone są z myślą o konkretnym stylu wnętrza, więc często stają się „wisienką" aranżacyjną. Wzornictwo kwietników i stojaków na kwiaty hołduje wielu materiałom. Niezniszczalny metal, solidne drewno, urocza wiklina bądź rattan świetnie odgrywają swoje role. Przemyślaną ekspozycję kwiatów należy stawiać na równi z obrazami. Ich dekoracyjność jest w stanie ożywić przestrzeń i nadać jej niewiarygodną dynamikę.

Stojaki na kwiatyStojaki na kwiaty fot. Edinos

Stojaki na kwiaty - wystylizuj rośliny oraz wnętrze!

Urodę wijących się bluszczów, dumnych paproci, okazałych monster, które stały się hitem ostatnich sezonów, wspaniale eksponują minimalistyczne, stalowe oprawy. Dzięki nim potencjał roślin jest uwydatniony. Czarne kwietniki oraz stojaki na kwiaty szturmem zdobyły wystrój wnętrz urządzonych w nowoczesnym stylu. Choć modernistyczny look jest oszczędny w kwestii ozdób, nigdy nie rezygnuje z roślin. Domowe wersje figowca czy też juki oraz wszelkiego rodzaju i maści rośliny kaktusowate trafiają w punkt stylistyki nowoczesnych przestrzeni. Aby nie złamać zasady umiaru, warto „oprawić" je w metalowe kwietniki w kolorze czarnym. Doskonałe będą te nawiązujące do brył przestrzennych, np. sześcianu lub walca.

Wzornictwo akcesoriów przeznaczonych dla roślin zostaje coraz bardziej udoskonalane oraz dostosowywane do potrzeb zarówno małych, jak i większych przestrzeni. Kwietniki w rozmiarze XL upodabniają się do mebli, ich forma przewiduje miejsce nie tylko na kwiaty, ale i na książki czy dekoracje. Lekkie, ażurowe konstrukcje wykonane z metalu prezentują się równie dobrze w romantycznej sypialni wzorującej się na francuskich buduarach, ogrodzie zimowym bądź oranżerii.

Stojaki na kwiatyStojaki na kwiaty fot. Edinos

Stojaki na kwiaty w różnych stylach

Stojaki na kwiaty bądź kwietniki w wersji drewnianej harmonijnie wpiszą się w estetykę wnętrz, w których dominuje kolorystyka krajobrazu Skandynawii. Surowe drewno z naturalnymi niedoskonałościami lub wariant bielony to propozycje zawsze mile widziane w tym aranżacyjnym stylu. Ciekawą koncepcją jest zestawienie we wnętrzu kwietników jednakowych wzorniczo, natomiast różnych co do wielkości. W każdym z nich można umieścić inny gatunek rośliny. Kwietniki oraz stojaki na kwiaty to także niecodzienny akcent ozdobny w aranżacji holu. Modele wykonane ze stali i celowo postarzane lub pokryte patyną stworzą harmonijny związek z wystrojem w stylu vintage, bądź art déco. Egzemplarze o wyrafinowanym kształcie i bogatym zdobieniu będą znakiem rozpoznawczym wnętrz urządzonych w estetyce ponadczasowego stylu glamour.

Stojaki na kwiatyStojaki na kwiaty fot. Edinos

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.