"Sezon na" materace i poduszki termoplastyczne. Pianka z pamięcią kształtu idealnie dopasuje się do twojego ciała!

Materace termoplastyczne, znane również jako memory lub VISCO, to wyjątkowe produkty, które mają w środku warstwę specjalnej pianki. Materiał początkowo odniósł sukces w NASA, wykorzystano go do produkcji poduszek powietrznych w statkach kosmicznych. Obecnie pianka VISCO jest stosowana jako wypełnienie materacy i poduszek.

Rewolucyjne materace z pamięcią kształtu ciała

Narzekasz na bóle w kościach zaraz po przebudzeniu? Mimo wielu godzin spędzonych w łóżku nie czujesz się wystarczająco wypoczęty? Przyczyną tego stanu może być zbyt duże napięcie mięśni. Spanie na materacu z pianki termoplastycznej może tu bardzo pomóc - redukuje ból pleców, barków, bioder i innych obszarów, co przekłada się na większy komfort podczas snu i lepsze samopoczucie w ciągu dnia.

Materac z pianki termoplastycznej to inwestycja w wygodę, zdrowie i jakość snu. Jest niezwykle komfortowy i jednocześnie pomaga w zminimalizowaniu dolegliwości bólowych ze strony mięśni   i stawów. Sprężyste wypełnienie współgra z ruchami ciała, dzięki czemu zapewnia wygodę zarówno jednemu, jak i dwóm użytkownikom. Materac reaguje na wszelkie zmiany ułożenia i przyjemnie sprężynuje, dlatego też stanowi doskonałą alternatywę dla materacy sprężynowych. Dzięki swojej strukturze dostosowuje się do twojego ciała, redukując punktowy nacisk i zapewniając optymalne podparcie. Termoplastyczne wypełnienie jest odporne na trwałe odkształcenia i długo zachowuje swoje właściwości. Z tego powodu ten produkt to inwestycja na lata. Nawet po dłuższym użytkowaniu zapewni ci taką samą wygodę i podparcie dla ciała jak na początku.

Materace z pianką termoplastycznąMaterace z pianką termoplastyczną fot. FDM

Jak działa pianka termoplastyczna?

Sercem materaca z pianki termoplastycznej jest warstwa specjalnej pianki. Jak to się dzieje, że pod wpływem ciepła zmienia ona swój kształt? Temperatura powoduje, że pianka staje się miękka i elastyczna, a więc może dopasować się do krzywizn ciała. Gdy wstaniesz z łóżka, materac wróci do swojego pierwotnego kształtu.

Cechą charakterystyczną materacy termoplastycznych jest zdolność do redukcji punktowego nacisku na ciało. Ta cecha jest szczególnie ważna dla osób cierpiących na bóle pleców lub stawów. Pianka równomiernie rozkłada wagę ciała, minimalizując nacisk na konkretne obszary. Dzięki temu materace należące do tej kategorii mogą przyczynić się do poprawy jakości snu i zmniejszenia dolegliwości bólowych.

Materace z pianki z pamięcią kształtu - dla kogo są polecane?

Materace termoplastyczne to najlepszy wybór dla wszystkich, którzy marzą o komfortowym śnie. Pianka VISCO pozwala na regenerację ciała, dlatego sprawdzi się szczególnie u sportowców czy osób starszych. Materac piankowy termoplastyczny jest też dobrym rozwiązaniem dla par – nie przenosi drgań, przez co druga osoba nie odczuwa ruchu swojego partnera czy partnerki. Zwłaszcza jeśli pianka została zastosowana w materacach kieszeniowych i leży na rdzeniu ze sprężyn pocketowych, multipocketowych czy micropocketowych.

To także dobry wybór dla osób z problemami z krążeniem. Materace z pianki termoplastycznej visco równomiernie otulają ciało w trakcie snu, zapobiegając punktowym naciskom. To powoduje, że ciało nie drętwieje, dzięki czemu rano jesteśmy w pełni wypoczęci.

Materace z pianką termoplastycznąMaterace z pianką termoplastyczną fot. FDM

Poduszka z pianki termoelastycznej – sprawi, że obudzisz się wypoczęty!  

Po wstaniu z łóżka łamie cię w kościach, a twój kark i barki są ścierpnięte? Może to oznaczać, że poduszka, na której śpisz nie jest dla ciebie odpowiednia. Warto wówczas zainteresować się poduszkami ortopedycznymi z pianki termoplastycznej. To produkty z nowoczesnym wypełnieniem, które perfekcyjnie dopasowują się do kształtu ciała, podpierając je w newralgicznych miejscach. Efektem tego jest przyjemny, zdrowy sen. Wybierz poduszkę, która podniesie jakość twojego snu!

Poduszki z pianką viscoPoduszki z pianką visco fot. Shutterstock

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.