"Sezon na" zdrowy sen, czyli akcesoria, które pomogą nam się dobrze wyspać. Dobry materac, komfortowa poduszka i wygodna kołdra to podstawa!

W dzisiejszych czasach coraz większa część z nas ma świadomość tego, jak ważny jest zdrowy sen oraz komfortowe warunki w sypialni. Właśnie dlatego częściej zwracamy uwagę na to, jakie dodatki wybieramy do sypialni czy jakie akcesoria sypialniane kupujemy do łóżka. Zobacz nasz poradnik i sprawdź, które są warte zakupu!

"Sezon na" zdrowy sen: wysokiej jakości materac

Dobry materac do spania to podstawowy element każdego łóżka. To właśnie dzięki niemu możliwe jest najlepsze wsparcie kręgosłupa, mięśni oraz całej sylwetki. W ten sposób gwarantuje zdrowy sen, czyli taki, po którym rano budzimy się wypoczęci i pełni energii. Decydując się na dobry materac, pamiętajmy przede wszystkim o uwzględnieniu osobistych potrzeb oraz preferencji. Obejmują one: rodzaj wypełnienia podłoża do spania, stopień twardości, rozmiar, właściwości antyalergiczne, pokrowiec z możliwością ściągnięcia i wyprania w domowych warunkach. W ofercie sklepu Senna Materace możemy znaleźć różne modele. Ich różnorodność sprawia, że każdy z nas jest w stanie idealnie dopasować je do siebie. Pamiętajmy zatem o uwzględnieniu najważniejszych punktów, gdyż tylko wtedy materac będzie w stanie zagwarantować nam zdrowy sen w komfortowych warunkach. 

senna materacesenna materace fot. senna materace

"Sezon na" zdrowy sen: Komfortowa poduszka

Poduszka odpowiada głównie za właściwe wsparcie górnych partii ciała. Do nich zalicza się głowę, barki oraz kręgosłup w odcinku szyjnym. W ten sposób są w stanie odciążyć mięśni i poprzez zagwarantowanie im właściwej regeneracji, możemy uniknąć porannych bólów głowy czy sztywności karku. Można je uznać za pomoc przy zasypianiu, gdyż komfortowa poduszka również odpowiada za zdrowy sen. Przy jej wyborze pamiętajmy jednak, aby uwzględnić takie czynniki, jak: rodzaj wypełnienia, kształt wraz z preferowaną pozycją do spania, wysokość oraz stopień twardości. Wybierz zatem najlepszy model dla siebie i zacznij się wysypiać!

senna materacesenna materace fot. senna materace

"Sezon na" zdrowy sen: Wygodna kołdra

Akcesoria poprawiające sen można znaleźć zarówno w sklepie internetowym, jak i stacjonarnym. Tak jest w przypadku materaca, poduszki, a także kołdry. Stanowi połączenie dwóch prostokątnych lub kwadratowych tkaniny, między którymi znajduje się wypełnienie. Jej głównym zadaniem jest otulenie naszego ciała w czasie wypoczynku oraz gwarancja odpowiedniego komfortu termicznego. A co wziąć pod uwagę przy wyborze kołdry? Do najważniejszych kwestii zalicza się: rodzaj wypełnienia, gramaturę, rozmiar. Na rynku znajdziemy dwa główne modele kołder - naturalne oraz syntetyczne. Warto zwrócić uwagę na ich idealne właściwości oraz to, dla kogo mają być. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.