Obrazy inspirowane dziełami wielkich mistrzów, takich jak Gustav Klimt, Claude Monet czy Vincent van Gogh, kupisz teraz za grosze!

To, co kiedyś było zarezerwowane dla nielicznych, dziś staje się dostępne dla każdego! Dzięki postępowi technologicznemu i rozwijającemu się rynkowi sztuki, obrazy inspirowane twórczością takich geniuszy jak Gustav Klimt, Claude Monet czy Vincent van Gogh stają się teraz dostępne dla szerszego grona miłośników sztuki, bez konieczności wydawania fortuny.

Obrazy inspirowane dziełami wielkich mistrzów: Gustav Klimt

Gustav Klimt to jeden z najwybitniejszych malarzy przełomu XIX i XX wieku. Obrazy w stylu Klimta inspirowane jego secesyjną i modernistyczną twórczością to niezwykłe dekoracje, które wprowadzą do twojego domu swobodę i szyk minionej epoki. Zdobione roślinnymi i geometrycznymi wzorami dzieła w niecodzienny sposób ozdobią każdy salon, sypialnię, a także biuro. Takie dekoracje będą wyglądać zjawiskowo w otoczeniu mebli w modernistycznym stylu oraz jasnych ścian z dużymi oknami. Obrazy w stylu Klimta z dominującym motywem kobiecym oraz pejzażami sprawią, że wybrane pomieszczenie nabierze ujmującego klimatu i stanie się miłym zakątkiem do wspólnego spędzania czasu lub przyjmowania gości. Dzięki nietuzinkowym, hipnotyzującym dziełom, inspirowanym twórczością Gustava Klimta, twoja sypialnia nabierze marzycielskiego charakteru i stanie się miejscem idealnym do wieczornych rozmyślań.

Obrazy inspirowane najsłynniejszymi obrazami takimi jak Pocałunek, Drzewo życia czy Portret Adeli to tylko kilka z naszych propozycji na dekorację wnętrz. Zobacz inspiracje Klimtem i znajdź obraz idealny dla siebie!

Obrazy inspirowane malarstwem KlimtaObrazy inspirowane malarstwem Klimta fot. Bimago

Obrazy inspirowane dziełami wielkich mistrzów: Claude Monet

Ulotność chwili, natura, codzienność to kwintesencja zachwycającego impresjonizmu, którego jednym z głównych przedstawicieli był Claude Monet. Ten francuski, wybitny malarz rozpoczął swoją karierę od tworzenia karykatur. W pewnym momencie Claude Monet zainteresował się malarstwem plenerowym. Uczył się w Paryżu, a później po wcieleniu do wojska wyjechał do Maroka. Jak sam przyznaje, to właśnie tamtejsze krajobrazy były przygotowaniem do impresjonizmu. Na przełomie XIX i XX wieku Monet był już sławnym i cenionym malarzem. Mimo kłopotów ze zdrowiem wciąż tworzył kolejne dzieła, doskonaląc przy tym swoje umiejętności. Obrazy Moneta przedstawiały naturę w sposób spontaniczny, żywy i oryginalny. 

Najsławniejsze dzieła są teraz dostępne na wyciągnięcie ręki! W kolekcji inspirowanej malarstwem Claude Monet znajdziesz np. Nenufary, Plaża w Pourville, Ogród w Sainte-Adresse czy Pole maków. 

Obrazy inspirowane malarstwem MonetaObrazy inspirowane malarstwem Moneta fot. Bimago

Obrazy inspirowane dziełami wielkich mistrzów: Vincent van Gogh

Vincent van Gogh żył w latach 1853-1890. Chociaż za życia przez długi czas był niedocenianym artystą, to dziś uważany jest za jednego z najważniejszych malarzy w historii sztuki. Van Gogh w swoich dziełach wypracował własny, niepowtarzalny styl. Kolor ma szczególne znaczenie w jego malarstwie i był środkiem pozwalającym z niezwykłą siłą wyrazić wewnętrzne przeżycia twórcy. Wielu badaczy widzi w jego dziełach odwzorowanie problemów ze zdrowiem psychicznym - dla niektórych w obrazach Vincenta van Gogha przejawia się chaos myślowy, dla innych są to jedynie frustracje niedocenionego artysty. Artysta w swoich obrazach korzystał zarówno z osiągnięć impresjonistów, jak i neoimpresjonistów, dzięki czemu stworzył jedyne w swoim rodzaju ekspresyjne dzieła, takie jak "Czerwona winnica", "Pokój van Gogha w Arles I" czy "Portret doktora Gacheta".

Emocjonalna twórczość i żywa kolorystyka obrazów Vincenta Van Gogha miała silny wpływ na sztukę XX wieku, a sam Van Gogh przeszedł do historii jako wybitny malarz postimpresjonistyczny. "Słoneczniki", "Gwiaździsta noc", "Irysy" są dziś dziełami o światowej sławie. Dzięki tym obrazom będziesz mógł stworzyć niepowtarzalny klimat w twoich wnętrzach i poczuć się jak w prawdziwej galerii sztuki.

Obrazy inspirowane malarstwem van GoghaObrazy inspirowane malarstwem van Gogha fot. Bimago

Copyright © Agora SA