"Sezon na" noworoczne postanowienia - sprzęty kuchenne, z którymi zdrowe odżywianie będzie bajecznie proste

Zbliżający się nowy rok to doskonały czas, by zastanowić się nad tym, co chcielibyśmy zmienić. Jeśli od dawna planujemy zacząć zdrowo się odżywiać i odzyskać formę sprzed lat, teraz jest na to świetny czas! Oto TOP sprzętów kuchennych, z którymi bycie fit będzie naprawdę proste.

Smoothie, koktajle i nie tylko, czyli blender w kuchni dobry na wszystko

Smoothie i koktajle należą do coraz chętniej wybieranych napojów, często spełniających rolę pełnowartościowych posiłków. Przygotowywane są na bazie owoców i warzyw połączonych z lodem, sokami owocowymi, wodą oraz napojami mlecznymi. Blender do smoothie nie musi mieć dużej mocy, podobnie jak blender do koktajli, gdyż rozdrabniamy na ogół miękkie produkty. Mocniejsze ostrza przydadzą się wtedy, gdy chcemy w blenderze kruszyć lód albo różnego rodzaju orzechy.

Możliwości wykorzystania blendera w kuchni są bardzo szerokie. Zupy o konsystencji kremu są nie tylko smaczne, ale też stanowią podstawę żywienia małych dzieci oraz osób starszych lub chorych. Dzięki blenderowi przygotujemy pesto lub pastę do pieczywa, np. z awokado. Jeśli potrzebujemy blendera do zróżnicowanych zastosowań, a nie tylko do jednej konkretnej czynności – warto się zdecydować na blender wielofunkcyjny. To nic innego jak standardowy blender wzbogacony o dodatkowe akcesoria. W zależności od modelu może być wyposażony w tarczę do ubijania, tarczę do miksowania, specjalny nóż do mielenia mięsa, tarkę, trzepaczkę itp. Takie urządzenie może sprawdzić się lepiej niż kilka osobnych (np. mikser, młynek i blender ręczny).

Blendery kuchenne to sprzęt, bez którego trudno sobie wyobrazić zdrową kuchnię!

BlenderyBlendery fot. Rozetka

Postaw na gotowanie, pieczenie lub grillowanie, unikaj smażenia na tłuszczu

Aby jak najszybciej powrócić do formy i zachować zdrowie, unikajmy metod gotowania, które sprawiają, że  potrawy są tłuste i ciężkostrawne. Dobrym sposobem smacznego przygotowywania produktów bez tłuszczu są frytkownice beztłuszczowe. Te urządzenia kuchenne pozwalają na przygotowywanie potraw bez użycia oleju. Frytkownice beztłuszczowe działają na zasadzie konwekcji powietrza - wykorzystują gorące powietrze, aby smażyć jedzenie. Urządzenia te pozwalają na przygotowanie zdrowych i chrupiących potraw.

Frytkownice beztłuszczoweFrytkownice beztłuszczowe fot. Rozetka

Jedz owoce i warzywa w różnej postaci

Aby wprowadzić do diety więcej warzyw i owoców dobrym pomysłem jest picie domowych soków. W tym celu warto wyposażyć się w wyciskarkę lub sokowirówkę. Dzięki wolnoobrotowej wyciskarce świeży sok z owoców i warzyw otrzymamy zawsze wtedy, kiedy mamy na to ochotę. Taki sok zachowuje wszystkie wartości odżywcze i witaminy, dlatego wyciskarka jest niezastąpiona w kuchni dla tych, którzy cenią sobie zdrowie swoje i swoich bliskich.

Zacznij dzień od porcji witamin z domowego soku!

Wyciskarki i sokowirówkiWyciskarki i sokowirówki fot. Rozetka

Copyright © Agora SA