Piękna porcelana, która wspaniale ozdobi stół niezależnie od okazji, m.in. Lubiana, Ćmielów, Chodzież

Porcelana od wieków uznawana jest za symbol luksusu i elegancji. Warto zwrócić uwagę na polskie marki, produkujące porcelanę, które zdobyły uznanie zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym rynku. Wyróżniają się tradycją, wyjątkowym wzornictwem i niepowtarzalnym stylem.

Rodzima porcelana ceniona na rynku polskim i zagranicznym

ZPS "Lubiana" S.A.

ZPS "Lubiana" S.A. są nowoczesnym producentem porcelany stołowej, oferującym wyroby na europejskim poziomie. Początki działalności firmy sięgają 1969 roku. Do asortymentu produkcji należy również porcelana domowa i tzw. „galanteria porcelanowa" charakteryzująca się elementami wzornictwa lokalnego haftu kaszubskiego.

Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A.

Oferta Polskich Fabryk Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A. to nowa jakość na rynku, łącząca bogatą tradycję i historię z elegancją i nowoczesnością. Marka Ćmielów słynie z historycznych kolekcji, które do dziś trafiają na stoły na całym świecie. Klasyczne serwisy ćmielowskiej porcelany od pokoleń towarzyszą najważniejszym momentom w naszym życiu. 

Kolekcje „Chodzieży" zostały zaprojektowane w większości przez projektantów zakładowego Ośrodka Wzornictwa, którego korzenie sięgają początków działalności firmy. Dziś chodzieska porcelana towarzyszy nieprzerwanie codziennym posiłkom w polskich domach, odpowiada na potrzeby kolejnych pokoleń i łączy w sobie funkcjonalność i nowoczesność z głębokim przywiązaniem do tradycji. 

PorcelanaPorcelana fot. CeneoPorcelana Villeroy&Boch

W 1748 roku François Boch i jego trzej synowie rozpoczęli produkcję ceramicznej zastawy. W 1836 roku Jean-François Boch łączy się z popularnym producentem fajansu, Nicolas Villeroyem, tworząc firmę Villeroy & Boch. Ta fuzja doprowadziła do stworzenia jednego z pierwszych porcelanowych koncernów na świecie i zapoczątkowała historię marki Villeroy & Boch, która od ponad 270 lat kojarzy się z doskonałą jakością i elegancją w świecie porcelany.

Porcelana Villeroy&BochPorcelana Villeroy&Boch fot. Ceneo

Villeroy & Boch Iconic La Boule - porcelana o ikonicznym designie

Kolekcja Iconic ucieleśnia wartości, takie jak znakomite wzornictwo, nowoczesność i wysoka jakość, które są głęboko zakorzenione w dna Villeroy & Boch. Elementy, z których można tworzyć różnorodne zestawienia, zachwycają minimalistyczną kolorystyką. Funkcjonalność w parze z ikonicznym wzornictwem gwarantują, że La Boule będzie nie tylko ładnie wyglądać na stole, lecz stanie się wyjątkową ozdobą wnętrza. Zestaw składa się z dwóch misek, dwóch płytkich misek i dwóch talerzy uniwersalnych oraz talerza do serwowania. Udekoruj swój stół i dom wspaniałym designem!

Porcelana Villeroy&BochPorcelana Villeroy&Boch fot. Ceneo

Copyright © Agora SA