Peach Fuzz, kolor roku 2024 we wnętrzach

Peach Fuzz, czyli pastelowa i delikatna brzoskwinia, to odcień, który został wybrany przez Instytut Pantone kolorem roku 2024. Jak wykorzystać tę barwę w aranżacji wnętrz? Podpowiadamy!

Peach Fuzz - kolor roku 2024 

Tegoroczny wybór instytutu Pantone to Peach Fuzz, czyli delikatny odcień inspirowany brzoskwinią i poranną rosą. Kolor ten to celebracja łagodności, spokoju i delikatności. Peach Fuzz to odpowiedź na potrzebę wyciszenia, troski i szczypty romatyzmu. Odpowiada on na potrzeby współczesnego świata. W dobie kryzysów, wojen i niepewności jutra, ludzie pragną właśnie - łagodności, czułości, dbałości o siebie nawzajem, wyciszenia i poczucia bycia razem. Ciepły odcień pastelowej brzoskwini zachwyca subtelnością, ale także inspiruje do osiągania równowagi. 

Peach Fuzz we wnętrzach

Delikatny brzoskwiniowy kolor oznacza nadzieję, optymizm i odwagę. Peach Fuzz jest idealny zarówno jako kolor bazowy, jak i kolorystyczny akcent. Kolor roku Pantone 2024 skutecznie ociepli wnętrza domów. Świetnie komponuje się z neutralnymi barwami, ale także efektownie dopełnia inne pastelowe kolory. Dodatkowo rozjaśnia pomieszczenia, dodaje im optycznie przestrzeni i stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznej bieli, beżu czy szarości. Peach Fuzz idealnie odnajdzie się we wnętrzach w stylu vintage, prowansalskim czy eklektycznym, może stanowić świetny kontrast w nowoczesnych i minimalistycznych aranżacjach. Doskonale sprawdzi się w tkaninach na zasłony, poszewki na poduszki, obrusy oraz dekoracjach i dodatkach do wyposażenia wnętrz.

Peach Fuzz we wnętrzachPeach Fuzz we wnętrzach fot. Dekoria

Peach Fuzz w tekstyliach 

Świetnym sposobem na zastosowanie tego najmodniejszego w tym roku odcienia jest wprowadzenie do wnętrza mocnego akcentu w tym kolorze. Możemy zdecydować się na pomalowanie ścian w tym odcieniu albo zakup mebla. Taki zabieg efektownie ożywi przestrzeń, przełamie całość aranżacji.

Kolor Roku Pantone 2024 możesz wprowadzić do wnętrza także w mniej inwazyjny sposób - grając subtelnymi dodatkami. Jego delikatny, kojący i nieco romantyczny wymiar sprawia, że z powodzeniem zastosujesz go w formie tekstyliów. Możesz postawić na  zasłony w tym odcieniu, poszewki na poduszki lub dywan. Peach Fuzz świetnie sprawdzi się nie tylko w salonie, ale także sypialni czy pokoju dziecka. 

Peach Fuzz w tekstyliachPeach Fuzz w tekstyliach fot. Dekoria

Peach Fuzz w dodatkach

Najsubtelniejszą formą wprowadzenia koloru Peach Fuzz do aranżacji wnętrza jest wykorzystanie go w dodatkach. Drobne akcenty w tym odcieniu, takie jak filiżanki, wazony, lampki czy lampiony subtelnie podkreślą aranżację wnętrza. Jeśli chcesz uzyskać naprawdę elegancki efekt, połącz Peach Fuzz z miedzią lub złotem!

Peach Fuzz w dodatkachPeach Fuzz w dodatkach fot. Dekoria

Copyright © Agora SA