Z tymi pomocnikami gotowanie nabierze innego wymiaru! Przegląd sprzętów kuchennych w supercenach

Gotowanie może być prawdziwą przyjemnością, zwłaszcza gdy dysponujesz odpowiednimi narzędziami. Dzięki poniższym sprzętom zaoszczędzisz czas i znacznie ułatwisz sobie pracę. Oto przegląd kuchennych hitów.

Bestsellerowe sprzęty kuchenne w sklepie Media Expert: roboty gotujące

Robot kuchenny to urządzenie, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie funkcjonowania w swojej kuchni. Te wielozadaniowe sprzęty znacznie ułatwiają wykonywanie wielu różnych czynności. A co dopiero te, które potrafią gotować? Właśnie to potrafi ich kuzyn: robot gotujący lub inaczej mówiąc robot kuchenny z funkcją gotowania. 

Do czego służy robot do gotowania? Określenie „robot do gotowania" może być mylące, bowiem urządzenie to nie tylko gotuje, ale robi wszystko to, w czym pomaga nam klasyczny robot kuchenny: tnie, szatkuje, wyrabia ciasto, ubija pianę, miesza, trze, kruszy lód, waży składniki, uciera, mieli mięso, kroi na plastry i nie tylko. A do tego smaży, gotuje w wodzie lub na parze, podgrzewa, podtrzymuje temperaturę lub zapewnia odpowiednie warunki do wzrastania ciasta. W zależności od zaawansowania modelu może on mieć nawet kilkadziesiąt różnych funkcji, łączących w sobie różne style gotowania. Robot do gotowania wyposażony jest zwykle w programy automatyczne, na przykład do gotowania zup i zup-kremów, robienia dżemów, dań na parze, czy potraw, wymagających powolnego gotowania. Zaletą takich programów jest dopasowanie temperatury, czasu gotowania, a nawet tempa mieszania do przygotowywanego dania.

Oto prawdziwe HITY w tej kategorii!

Roboty gotująceRoboty gotujące fot. Media Expert

Bestsellerowe sprzęty kuchenne w sklepie Media Expert: roboty wieloczynnościowe

Czy zdajesz sobie sprawę, jak wiele zadań związanych z przygotowaniem posiłków może wykonać za ciebie robot wielofunkcyjny? W zależności od tego, jakie urządzenie wybierzesz, możesz otrzymać w zestawie niezbędne nakładki, ale jeśli ich nie masz, to warto odpowiednie dokupić. Przystawki, które są dostępne do robotów wielofunkcyjnych, to m.in. maszynka do mielenia mięsa, tarka do ziemniaków, mieszadło do ciasta, ubijak do piany, wyciskarka do soków, krajalnica, sokowirówka.

Jak widzisz, nowoczesny robot wielofunkcyjny może zastąpić wiele różnych urządzeń. Postaw na sprzęt sprawdzonego producenta, np. na roboty kuchenne Bosch czy roboty kuchenne Kenwood. Mamy też coś specjalnego dla miłośników stylu vintage! 

Roboty planetarneRoboty planetarne fot. Media Expert

Bestsellerowe sprzęty kuchenne w sklepie Media Expert: multicookery

Wbrew pozorom multicooker nie jest tym samym, co standardowy robot kuchenny, czy robot planetarny. Oferuje nam znacznie więcej. To wielofunkcyjne, kompaktowe, inteligentne urządzenie kuchenne, które wymyślili Japończycy, chcąc zautomatyzować codzienny proces gotowania ryżu. Kilka lat temu sprzęt ten zrobił prawdziwą rewolucję na rynku AGD, gdyż cechuje się dużą funkcjonalnością:

  • gotuje,
  • dusi na parze,
  • piecze,
  • smaży,
  • podgrzewa potrawy.

Multicooker nie potrzebuje nadzoru podczas pracy, co jest ogromną zaletą tego urządzenia. Wystarczy wybrać dany przepis, umieścić w naczyniu niezbędne składniki, nastawić program oraz czasomierz i to wszystko - w kilka chwil danie gotowe! Jest bardzo prosty w obsłudze, dzięki czemu nawet osoby, które stawiają pierwsze kroki w kuchni nie będą miały problemu z przygotowaniem dowolnej potrawy. Podczas pracy urządzenia na zewnątrz nie wydostają się żadne intensywne zapachy, a hermetyczna atmosfera sprawia, że użyte składniki nie tracą swoich cennych właściwości odżywczych. Co istotne, multicooker oszczędza nie tylko twój czas, ale i pieniądze, gdyż pobiera mniej energii niż tradycyjny piekarnik czy kuchenka elektryczna.

MulticookeryMulticookery fot. Media Expert

Copyright © Agora SA