Zjawiskowa porcelana do twojej jadalni. Będzie służyć ci na lata!

Zjawiskowa porcelana: Verlo DEEP BLUE

W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszy się nowoczesna i minimalistyczna zastawa stołowa, która przybiera oryginalne kształty, a także barwy. Właśnie tym przyciągnęły naszą uwagę projekty Verlo. Verlo, to odpowiedzialna ekologiczna marka, która stawia na rozważną produkcję. W ofercie marki znajdziemy wysokiej jakości sztućce, drewniane akcesoria oraz porcelanową zastawę. Wszystkie elementy porcelany są wytwarzane ręcznie, dlatego mogą się różnić w obrębie kolorystyki i printu, jednak zestawione ze sobą stworzą niepowtarzalne tło dla podawanych dań. Serię naczyń DEEP BLUE można opisać jako ultramarynę zakończoną rdzawym rantem. Jest to w 100% porcelana pokryta szkliwem reaktywnym, co gwarantuje niepowtarzalny wzór, uzyskiwany podczas procesu wypalania w 1380°C oraz bardzo wysoką odporność na wyszczerbienia. 

.. fot. ceneo

Zjawiskowa porcelana: Villeroy&Boch

W naszym przeglądzie nie mogło zabraknąć jednej z najstarszych i najpiękniejszych zastaw stołowych Villeroy&Boch. Dopracowana i stanowiąca znak rozpoznawczy marki – kolekcja Old Luxembourg. Swoją premierę miała już w 1768 roku. Właśnie wtedy właściciel firmy Boch, otworzył w Luxemburgu małą fabrykę ceramiki. Bardzo szybko odniosła ona niesamowity sukces i rozrosła się do pierwszego dużego zakładu w kraju. Sława jaką wtedy osiągnął Boch była tak ogromna, że sama cesarzowa Maria Teresa pozwoliła jego rodzinie używać jej herbu. Dlatego tak się stało? Wysoka jakość idąca w parze z niepowtarzalnym wzornictwem uwiodła dosłownie wszystkich. I tak właśnie, niezmiennie od ponad 200 lat, zastawa stołowa Old Luxembourg uważana jest za jedną z najznakomitszych i najsłynniejszych na świecie. Mimo upływu tylu lat nadal nie przestała zachwycać i gościć na współczesnych stołach. Jej klasyczny kształt o subtelnych, delikatnych liniach podkreśla wykonany z niezwykłą precyzją i starannością wzór. Kremowobiałe naczynia, ozdobione delikatnymi gałązkami, tworzą niepowtarzalny zestaw porcelany w stylu rustykalnym.

.. fot. ceneo

Zjawiskowa porcelana: Lubiana

Filiżanki to podstawowe naczynia kuchenne, które sprawdzą się w każdej sytuacji. Wykonane z porcelany są trwałe, łatwe w utrzymaniu czystości i dodają stylu i elegancji do każdego wnętrza. Doskonały wyborem dla każdej osoby, która szuka wysokiej jakości, będzie finezyjna filiżanka z kolekcji Maria od Lubiana. Urzeka ona delikatnym kształtem. Będzie idealnym dodatkiem do każdej jadalni, sprawiając, że posiłki będą wyglądały jeszcze atrakcyjniej, a stół nabierze efektownego, oryginalnego charakteru. Porcelana Lubiana pokryta jest najtwardszym szkliwem, które jest odporne na zarysowania. Zawsze gładka i błyszcząca, od lat uznawana jest za definicję elegancji i nowoczesnego stylu.

.. fot. ceneo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.