Przygotuj swoją kuchnię oraz siebie na wiosnę i lato! Sprzęty, które pomogą ci wrócić do formy

Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami. To doskonały czas, by przygotować naszą kuchnię na nadejście ciepłej pory roku. Oto TOP sprzętów kuchennych, z którymi zadbamy o zdrowie i przygotujemy formę na lato.

Smoothie, koktajle i nie tylko, czyli blender w kuchni dobry na wszystko

Smoothie i koktajle należą do coraz chętniej wybieranych napojów, często będących pełnowartościowymi posiłkami. Przygotowywane są na bazie owoców i warzyw połączonych z lodem, sokami owocowymi, wodą oraz napojami mlecznymi. Blender do smoothie nie musi mieć dużej mocy, podobnie jak blender do koktajli, gdyż rozdrabniamy na ogół miękkie produkty. Mocniejsze ostrza przydadzą się wtedy, gdy chcemy w blenderze kruszyć lód albo różnego rodzaju orzechy.

Możliwości wykorzystania blendera w kuchni są bardzo szerokie. Zupy o konsystencji kremu są nie tylko smaczne, ale też stanowią podstawę żywienia małych dzieci oraz osób starszych lub chorych. Dzięki blenderowi przygotujemy pesto lub pastę do pieczywa, np. z awokado. Jeśli potrzebujemy blendera do zróżnicowanych zastosowań, a nie tylko do jednej konkretnej czynności – warto się zdecydować na blender wielofunkcyjny. To nic innego jak standardowy blender wzbogacony o dodatkowe akcesoria. W zależności od modelu może być wyposażony w tarczę do ubijania, tarczę do miksowania, specjalny nóż do mielenia mięsa, tarkę, trzepaczkę itp. Takie urządzenie może sprawdzić się lepiej niż kilka osobnych, np. mikser, młynek i blender ręczny.

BlenderyBlendery fot. Ceneo

Saturatory SodaStram - zatroszcz się o siebie i planetę

Nadszedł czas eko rewolucji - zmień zwykłą wodę w gazowaną w kilka sekund! Pożegnaj standardowe butelki jednorazowe, a przywitaj butelki do gazowania SodaStream. W ten sposób możesz wyeliminować nawet 1769 butelek plastikowych (ilość butelek, jaką średnio zużywa 1 gospodarstwo domowe przez 4 lata). Postaw zatem na trwałe, wielorazowe butelki SodaStream. Zacznij przygodę z ekspresem do gazowania wody, a podziękuje ci za to nie tylko planeta, ale również twój kręgosłup. Woda gazowana to za mało? Dobierz swoje ulubione owoce, np. cytrynę czy arbuza, albo syrop do wody SodaStream. W ten sposób w łatwy i szybki sposób stworzysz swój ulubiony napój gazowany.

Saturatory SodastreamSaturatory Sodastream fot. Ceneo

Owoce i warzywa w różnej postaci

Aby wprowadzić do diety więcej warzyw i owoców dobrym pomysłem jest picie domowych soków. W tym celu warto wyposażyć się w wyciskarkę lub sokowirówkę. Dzięki wolnoobrotowej wyciskarce świeży sok z owoców i warzyw otrzymamy zawsze wtedy, kiedy mamy na to ochotę. Taki sok zachowuje wszystkie wartości odżywcze i witaminy, dlatego wyciskarka jest niezastąpiona w kuchni dla tych, którzy cenią sobie zdrowie swoje i swoich bliskich. Zacznij dzień od porcji witamin z domowego soku!

WyciskarkiWyciskarki fot. Ceneo

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.