"Sezon na" materace piankowe. Czas na zdrowy sen!

Materace piankowe od chwili pojawienia się w sprzedaży zawojowały rynek. Nic dziwnego - dzięki swojej innowacyjnej budowie i licznym udogodnieniom, zmieniły znaczenie wyrażenia "komfortowy sen". Jeśli zastanawiasz się, jaki materac piankowy będzie odpowiedni dla Ciebie, koniecznie przeczytaj poniższy tekst i wybierz ten idealny dla siebie.

"Sezon na" materace piankowe

Kiedyś materace piankowe były uznawane za mało trwałe i szybko tracące swój kształt... Dzisiaj trudno się z tym zgodzić. Pianka to najintensywniej rozwijający się materiał na materace! Z roku na rok (a czasem nawet z miesiąca na miesiąc) pojawiają się nowe i coraz bardziej innowacyjne rozwiązania bazujące na piankach. Aktualnie najpopularniejsze i najczęściej wykorzystywane są piany termo- i wysokoelastyczne i to na ich działaniu się skupimy.

"Sezon na" materace piankowe

Charakterystyczne dla materacy piankowych jest to, że dopasowują się do kształtu ciała użytkownika, zapewniając mu optymalne podparcie kręgosłupa. Sylwetka utrzymana zostaje w swojej anatomicznej, naturalnej pozycji, dzięki czemu mięśnie nie muszą pracować całą noc. W efekcie użytkownik wstaje zregenerowany, wypoczęty i bez bólów pleców, które są skutkiem niewłaściwej pozycji podczas snu. W zależności od rodzaju pianki, materace dopasowują się do użytkownika na różne sposoby. 

zdrowy senzdrowy sen fot. shutterstock

Piana wysokoelastyczna błyskawicznie reaguje na nacisk - gdy tylko użytkownik się położy na materacu, ta dopasuje się do kształtu jego ciała na podstawie ciężaru. Równie szybko wraca do wyjściowego stanu, co oznacza, że reaguje na każdy (nawet najdrobniejszy) ruch podczas snu, wciąż dając doskonałe podparcie. Natomiast piana termoelastyczna odtwarza kształt ciała na podstawie wydzielanego przez nie ciepła, tworząc delikatną nieckę, coś w rodzaju "odlewu". Miękko otula użytkownika, ograniczając jego ruchy i podtrzymując sylwetkę w optymalnej pozie.

"Sezon na" materace piankowe

Piana (zarówno termo-, jak i wysokoelastyczna), jako materiał, z którego wykonany jest materac, ma także inne zalety. Nie "faluje" i nie skrzypi, więc wykorzystywana jest często w materacach podwójnych - nawet jeśli jeden z użytkowników wierci się przez sen czy wcześniej wstaje, drugi może spać spokojnie, w ogóle tego nie odczuwając.

zdrowy senzdrowy sen fot. shutterstock

Oprócz tego pianki naturalnie są bardzo higienicznym materiałem. Materac może swobodnie "oddychać", doprowadzając powietrze do ciała użytkownika i odprowadzając powstającą wilgoć. Brak wolnych przestrzeni w strukturze materaca sprawia, że nie jest to środowisko sprzyjające powstawaniu i rozwojowi drobnoustrojów i roztoczy, nie chłonie również kurzu - dlatego materace piankowe są szczególnie zalecane alergikom.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.