Stwórz strefę prawdziwego relaksu w swoim ogrodzie!

Ogród to miejsce, w którym możemy wypocząć, cieszyć się pięknem natury i spędzać czas na świeżym powietrzu. Warto zadbać o takie jego wyposażenie, aby stworzyć wymarzoną strefę relaksu.

Stwórz strefę prawdziwego relaksu w swoim ogrodzie: jacuzzi i baseny

Basen w ogrodzie to marzenie wielu osób, które chcą mieć swój prywatny kącik relaksu i ochłody w upalne dni. Na rynku dostępne są różne rodzaje basenów, które można dopasować do swoich potrzeb i preferencji. Jacuzzi to rodzaj basenu z hydromasażem, który stanowi idealne rozwiązanie dla osób, które chcą połączyć relaks w ciepłej wodzie z korzyściami wynikającymi z masażu. Jacuzzi może być doskonałym dodatkiem do ogrodu, szczególnie wtedy, gdy chcemy stworzyć prywatny i intymny kącik relaksu. Wyobraź sobie zanurzenie się w ciepłej, bulgoczącej wodzie w otoczeniu bujnej zieleni i kojących dźwięków natury. Doświadczenie spa na świeżym powietrzu łączy zalety hydroterapii z pięknem natury, tworząc przestrzeń do relaksu, odmłodzenia i głębszego połączenia z przyrodą.

Jacuzzi i basenyJacuzzi i baseny fot. Media Expert

Stwórz strefę prawdziwego relaksu w swoim ogrodzie: wygodne leżaki

Leżaki ogrodowe to nieodzowne elementy wyposażenia naszej przydomowej przestrzeni – czy to ogrodu, czy tarasu. Przydają się wszędzie tam, gdzie cenimy sobie komfort i wygodę podczas pobytu na zewnątrz. Dla wielu osób jedną z najważniejszych spraw jest wygląd leżaka. Jeśli szukasz modelu typowo ogrodowego, możesz zdecydować się na większe i cięższe modele z tworzywa sztucznego lub klasyczne leżaki drewniane. Odznaczają się one prostym i eleganckim designem, są do tego bardzo wygodne. Warto w tym przypadku zwrócić uwagę np. na kółka, które ułatwiają przesuwanie leżaka, czy też zakres regulacji nachylenia oparcia. Jeśli szukasz sprzętu, który sprawdzi się podczas wyjazdu za miasto czy na ryby, ale i będzie idealny podczas porannej kawy w ogrodzie, zdecyduj się na model z metalowej konstrukcji. Opcje dodatkowe, takie jak np. daszek, przydadzą się szczególnie tam, gdzie trudno o ochłodę w cieniu, a nam zależy na wysokim komforcie. Ciekawą opcją są także dmuchane siedziska. Warto zwrócić na nie uwagę.

Leżaki ogrodoweLeżaki ogrodowe fot. Media Expert

Stwórz strefę prawdziwego relaksu w swoim ogrodzie: fotele podwieszane

Te wygodne i stylowe elementy wyposażenia ogrodu nie tylko zachęcają do wypoczynku na świeżym powietrzu, ale również dodają uroku każdej przestrzeni. Fotele podwieszane, zwane również "kokonami" pozwalają na delikatne bujanie się, co sprzyja głębokiej relaksacji i wyciszeniu po ciężkim dniu. Wybierając fotele podwieszane, warto postawić nie tylko na wygląd, ale także jakość wykonania. Dzięki temu zyskujemy pewność, że będą one służyć przez wiele sezonów.  Najczęściej spotykane są modele wykonane z wytrzymałego technorattanu. Sprawdź poniższe propozycje!

Fotele podwieszaneFotele podwieszane fot. Media Expert

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.