Dekoracyjne szkło na stół: zdobione szklanki, pucharki, kieliszki

Dekoracyjne szkło stołowe może przekształcić codzienny posiłek w wyjątkowe doświadczenie. Wraz z nadejściem ciepłych dni, warto postawić na zdobione szkło w pięknych kolorach!

Dekoracyjne szkło na stół: zdobione szklanki

Szklanki, choć używane na co dzień, wcale nie muszą być nudne. Mogą zyskać zupełnie nowy wymiar dzięki zdobieniom i kolorom. Popularne motywy to np. geometryczne wzory, czy florystyczne ornamenty. Dekoracyjne szklanki mogą służyć zarówno do serwowania wody, jak i bardziej wykwintnych napojów, takich jak koktajle czy lemoniady. W takim towarzystwie codzienne posiłki nabiorą wyjątkowego charakteru. Są one także doskonałym wyborem na przyjęcia, gdzie mogą stanowić spójny element dekoracji tematycznej. Na przykład, szklanki z subtelnymi zdobieniami mogą doskonale komponować się z eleganckim wystrojem przyjęcia, a te w pastelowych barwach będą świetnym dodatkiem do letnich przyjęć w ogrodzie.

Zdobione szklankiZdobione szklanki fot. Dekoria

Dekoracyjne szkło na stół: pucharki

Pucharki używane są najczęściej do serwowania deserów - lodów, sorbetów, czy musów. Warto zadbać, by nie były to zwykłe, nudne naczynia. Mogą być pięknie zdobione i kolorowe. Ciekawa forma sprawi, że będą wspaniałą dekoracją stołu. Zdobione pucharki mogą dodawać elegancji i finezji nawet najprostszym deserom. Pucharki z delikatnymi wzorami będą idealne na romantyczną kolację, natomiast te z okazałymi zdobieniami świetnie sprawdzą się podczas uroczystości rodzinnych czy spotkań towarzyskich. Wybierając naczynia o nietypowych kształtach i zdobieniach, można uzyskać wspaniały efekt wizualny na stole, który z pewnością zostanie doceniony przez gości.

PucharkiPucharki fot. Dekoria

Dekoracyjne szkło na stół: kieliszki

Kieliszki to nieodłączny element eleganckich kolacji i uroczystości. Zdobione kieliszki do wina, szampana czy likierów to prawdziwe dzieła sztuki, które przyciągają wzrok i podkreślają charakter podawanych trunków. Wzory na kieliszkach mogą nadać im luksusowego wyglądu. Bez pięknych kieliszków nie może obyć się żadne eleganckie przyjęcie czy bankiet. Kto powiedział, że w kieliszkach podawany może być tylko alkohol? Zaserwowany w ten sposób sok czy koktajl będzie smakował wyśmienicie!

KieliszkiKieliszki fot. Dekoria

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.