"Sezon na" zdrowy sen

Co zrobić, by dobrze się wyspać? W jaki sposób możesz wpłynąć na jakość swojego snu? Tego dowiesz się poniżej.

Zacznij od dobrze dobranego materaca

Sen odgrywa kluczową rolę w naszym życiu, wpływa nie tylko na psychikę, ale także na ogólny stan zdrowia. Jeśli masz problem z niekomfortowym miejscem do spania, te materace mogą stać się rozwiązaniem. Zapewnią ci spokojny sen i prawdziwy wypoczynek po ciężkim dniu! Jaki materac wybrać - piankowy, a może sprężynowy? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy rodzaj ma nieco inne właściwości.

Materac piankowy od Senna Materace charakteryzuje się podniesioną sprężystością oraz 7 strefami twardości, które gwarantują stabilne podparcie sylwetki z uwzględnieniem jej anatomii i najbardziej newralgicznych miejsc takich jak kręgosłup i okolice karku.

Modele sprężynowe to jedne z najchętniej wybieranych materacy. Dlaczego? Zastosowanie sprężyn kieszeniowych sprawia, że produkt doskonale reaguje na naciski wywierane przez użytkownika oraz cechuje się elastycznością punktową - oznacza to, że ciężar nie jest przenoszony w inne miejsca materaca. Dzięki tej właściwości świetnie sprawdzi się dla par, u których występuje duża różnica wagowa, a także u osób ceniących sobie wygodę.

Jaki materac wybrać?Jaki materac wybrać? fot. shutterstock

Materac idealny na lato? Ten model odmieni twój sen podczas upałów!

Model Cool Breeze to prawdziwa innowacja! Każda ze stron materaca ma inne właściwości, dzięki czemu z łatwością dopasujesz powierzchnię do swoich aktualnych potrzeb. Pierwsza z nich odpowiada za efekt chłodzący, który oddziałuje niezwykle kojąco. To wszystko za sprawą użycia powłoki, która niezwykle szybko radzi sobie z problemem wilgoci i ciepła. Z drugiej strony termoelastyczne właściwości Visco Memory będą aktywowały się pod wpływem ciepła ciała, tym samym zapewniając wyjątkowo przyjemne wrażenia. Na uwagę zasługuje również pokrowiec, który wspaniale wpłynie na higienę snu, skutecznie chroniąc przed drobnoustrojami i zabrudzeniami. Zamek rozdzielczy pozwoli łatwo zdjąć pokrowiec i go wyprać, dzięki czemu w prosty sposób zadbasz o jego czystość.

Model Cool BreezeModel Cool Breeze fot. Senna Materace

Zadbaj o akcesoria podnoszące komfort snu 

Jesteś alergikiem? Antyalergiczne kołdry i poduszki zagwarantują ci zdrowy sen!

Kołdra antyalergiczna Fit.4.Sleep z randrolą gwarantuje świetny przepływ powietrza, dzięki czemu jest wolna od kurzu, bakterii, drobnoustrojów czy grzybów. Wysokiej jakości wypełnienie, czyli silikonowe włókno poliestrowe świetnie izoluje ciało od czynników zewnętrznych za sprawą powietrza znajdującego się w drobnych kanalikach umieszczonych we wkładzie. Kołdra ma certyfikat Öko-Tex Standard 100, który poświadcza, że wyrób jest w pełni bezpieczny dla zdrowia, wolny od wszelkich szkodliwych substancji chemicznych czy innych składników mogących negatywnie oddziaływać na samopoczucie.

Poduszka antyalergiczna Fit.4.Sleep gwarantuje zdrowy i komfortowy sen za sprawą zastosowania wysokiej jakości wypełnienia oraz przyjaznej skórze, niepowodującej podrażnień ani reakcji alergicznych, tkaniny pokryciowej. Zastosowane materiały i technologie zapobiegają osadzaniu się bakterii, roztoczy czy kurzu na powierzchni. Poduszka antyalergiczna polecana jest dla osób, które zmagają się z wszelkiego rodzaju reakcjami alergicznymi. Ma certyfikat Öko-Tex Standard 100. Dodatkowo poduszka antyalergiczna Fit.4.Sleep pikowana może być prana w warunkach domowych.

Zadbaj o akcesoria podnoszące komfort snuZadbaj o akcesoria podnoszące komfort snu fot. Shutterstock

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.