Sypialnia butelkowa zieleń. Modne wnętrze i mnogość wyborów

Sypialnia butelkowa zieleń to rozwiązanie wpisujące się wyraźnie w dzisiejsze trendy aranżacyjne. Jeśli lubisz mocne kolory, a jednocześnie pragniesz nawiązywać w swoich wnętrzach do natury, koniecznie rozważ taką opcję do swojego mieszkania.

Rola butelkowej zieleni w sypialni

Butelkowa zieleń to intensywny, bardzo łatwy do dostrzeżenia kolor, który w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością. Możemy znaleźć coraz więcej ubrań o tej barwie, wszelkiego rodzaju domowych dodatków, a także mebli. Nic więc dziwnego, że butelkowa zieleń tak chętnie jest wykorzystywany w aranżacji wnętrz.

Jeśli zależy Ci na odrobinie elegancji, wybór tej głębokiej barwy może być strzałem w dziesiątkę. Zwłaszcza że ten odcień na pewno nie utrudni Ci zasypiania, a będzie się bardzo dobrze prezentował, niezależnie od tego, jak go wykorzystasz. Za jego sprawą możesz się uspokoić, wyciszyć i przygotować do pełnego nocnego relaksu.

Zastanów się dobrze, jaką rolę ma w Twojej sypialni pełnić ciemna zieleń. Zwykle jesteśmy trochę zależni od metrażu pomieszczenia. Jeśli dysponujesz niewielką sypialnią, uczynienie butelkowozielonego kolorem wiodącym może ją nieco przytłoczyć. Jeśli więc Ci na nim zależy, w takim wypadku postaw na dodatki lub meble w tym kolorze, a jeśli koniecznie zależy Ci na silniejszym akcencie, wybierz jedną ze ścian i to ją pomaluj na taką barwę. W przestronnej sypialni możesz natomiast śmiało postawić na butelkową zieleń ścian.

Sypialnia butelkowa zieleń i biel – gustowne połączenie kolorów

Jaki kolor do butelkowej zieleni w sypialni? Zdecydowanie najpopularniejszym połączeniem okazuje się ciemna zieleń z bielą. To zdecydowanie klasyczna harmonia, która okazuje się też bardzo bezpieczna, bo zwykle nie prowadzi do popełniania aranżacyjnych błędów. Biel będzie idealnym uzupełnieniem butelkowozielonego, ponieważ bez trudu go rozświetli, a przy okazji nada całości odrobiny blasku.

W dużym pomieszczeniu narzuć butelkową zieleń na ściany, a biel wykorzystaj w meblach lub efektownych dodatkach o miękkiej strukturze. W mniejszych sypialniach zdecyduj się na białe ściany i dodatki lub meble w ciemnym odcieniu.

Sypialnia butelkowa zieleńSypialnia butelkowa zieleń fot. Shutterstock

Sypialnia zielona: aranżacje na topie

Kiedy najlepiej zdecydować się na zieloną sypialnię? Jeśli zastanawiasz się nad meblami z naturalnego drewna i lubisz wprowadzać do wnętrz sporo różnych roślin, być może to modne rozwiązanie jest akurat idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Z pomocą tego ciekawego, szlachetnego koloru możesz stworzyć aranżację w stylu glamour, choć równie dobrze sprawdzi się on przy wnętrzach retro, klasycznych czy typowo nowoczesnych.

W ciemnozielonej barwie wielu doszukuje się nawiązywania do natury, dlatego też często dopełnia się go beżami i brązami, operując tak zwanymi „kolorami ziemi". Tym sposobem sypialnia od razu staje się przytulniejsza. Pamiętaj też, że każdy odcień zielonego działa na obserwatora uspokajająco.

Z czym jeszcze łączyć kolor butelkowa zieleń?

Do głębokiej, ciemnej zieleni można też dołączać inne kontrastujące kolory, które wprowadzą do pomieszczenia odrobinę ożywienia. Można również zestawiać ją z innymi barwami, jeśli tylko razem stworzą ciekawą, harmonijną całość.

Butelkowa zieleń z pudrowym różem

To zestawienie może się sprawdzić przede wszystkim we wnętrzach w stylu glamour. W takim wypadku ściany można pomalować właśnie na blady różowy, a ciemną zieleń wprowadzić w obiciach mebli (ciekawie będzie wówczas wyglądać na przykład tapicerowane łóżko w kolorze butelkowej zieleni z narzutą i dodatkami w pudrowym różu). W sypialni o tych kolorach na pewno mile widziane okaże się naturalne drewno.

Butelkowa zieleń ze złotem

Dość wyszukane połączenie kolorystyczne uczyni Twoje wnętrze bardziej szlachetnym. Tu ściany mogą przyjąć kolor butelkowej zieleni, a złoto powinno być obecne we wszelkiego rodzaju dodatkach i wykończeniu mebli. Warto wtedy znaleźć łóżko w jasnym kolorze, który będzie rozświetlać pomieszczenie – doskonałym wyborem będzie na przykład ecru.

Butelkowa zieleń z bordowym

Jeśli Twoja sypialna ma być nowoczesna lub utrzymana w stylistyce retro, możesz pokusić się o tę nietypową parę kolorów. Jako kolor ścian, wybierz raczej zielony – bordo sprawdzi się w zasłonach, tapicerce łóżka czy dodatkach. Dobrym dopełnieniem tego wszystkiego będą drewniane elementy, na przykład w meblach.

Butelkowa zieleń z szarym

Gdybyś tęsknił za nieco skandynawskimi klimatami, szarość na pewno Ci o nich przypomni. W takim wypadku ściany możesz pomalować na jasną szarość, a ciemną zieleń wykorzystać w meblach i wszelkiego rodzaju dodatkach. Oczywiście, w takim wnętrzu może też bez przeszkód od czasu do czasu zabłysła prawdziwa radość.

Dodatki do zielonej sypialni: które wybrać?

A jakie dodatki wpasują się w ciemnoazieloną przestrzeń sypialni? Na pewno te w kolorze złote lub mocno stosowanej kolorystyce, na przykład jasnoróżwe, jasnoszare czy w kolorze kości słoniowej. Ne musisz się też obawiać dodatkowych zielonych akcentów obecnych w takich dodatkach, jak narzuty, koce czy może poduszki leżące na łóżku lub dodatkowym wyposażeniu, takim jak zasłony czy innego rodzaju ozdoby, często wprowadzana do sypialni.

Jeśli masz już zieloną sypialnię możesz do niej dobrać dywan w odpowiednio jasnym kolorze – niech sprawdzi się tam jasna zieleń, ecru, biel lub pudrowy róż. Pamiętaj też o roślinach, które będą stanowiły ciekawą, naturalną dekorację, ocieplającą klimat pomieszczenia. Sprawdzą się też wszelkiego rodzaju złote drobiazgi, takie jak wazony, słoje czy ramki na zdjęcia. Koniecznie warto dodać również kontrastujące zasłony.

Ciemna czy jasna zieleń?

Zielony to bardzo popularny kolor do sypialni, ponieważ relaksuje, uspokaja i wprowadza rozprężający nastrój. Nic dziwnego, że poza ciemną, butelkową zielenią, popularnymi barwami, które wykorzystuje się w tym pomieszczeniu są też jasne odcienie zieleni: miętowy, seledynowy, limonkowy. O tych trzech kolorach warto pomyśleć, jeśli masz do urządzenia małą sypialnię – wtedy pozostaje ona odpowiednio jasna i rozświetlona, a mocny, ciemny kolor jej nie przytłacza.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.