Wybierz czajnik, który będzie rewelacyjną ozdobą kuchennego blatu!

Czajnik to przedmiot, bez którego trudno wyobrazić sobie kuchni. Te modele wyróżniają się wspaniałym designem i świetnymi funkcjami, a ceny? Miło zaskakują!

Czajniki elektryczne - połączenie praktyczności i designu

Czajnik elektryczny należy do wyposażenia, które znajdziemy dziś praktycznie w każdej kuchni.  Wybierając czajnik elektryczny, w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na wygląd, ten element przyciąga nasz wzrok w sklepie. Nowoczesne elektryczne czajniki są wygodne w użyciu, mogą być jednocześnie ozdobą kuchni, a do tego gotują wodę znacznie szybciej od ich klasycznych odpowiedników. W sklepie Media Markt znajdziemy szeroki wybór różnego rodzaju modeli od wielu znanych producentów w dobrej cenie.

Jeśli lubisz wzornictwo inspirowane poprzednimi dekadami, zwróć uwagę na czajniki utrzymane w stylistyce vintage oraz retro. Poniższe modele od razu wpadły nam w oko!

Czajniki elektryczneCzajniki elektryczne fot. Media Markt

Czajniki elektryczne - na jakie funkcje zwrócić uwagę?

Czajnik elektryczny powinien być przede wszystkim dopasowany do twoich potrzeb. Małe czajniki sprawdzą się w przypadku singla lub pary, jednak im liczniejsza rodzina, tym urządzenie powinno być większe. Duży wpływ na codzienne użytkowanie czajnika mogą mieć dodatkowe udogodnienia, takie jak:

  • wygodna, obrotowa podstawa;
  • regulacja temperatury – umożliwi dostosowanie temperatury wody do rodzaju parzonego napoju;
  • filtry – zapobiegają wpadaniu drobinek osadu z kamienia z czajnika do kubka czy filiżanki. Filtry mogą być wyjmowane, antywapniowe czy antyosadowe, co ułatwia utrzymanie ich w czystości;
  • dodatkowe zabezpieczenia, takie jak: automatyczne wyłączanie po zagotowaniu, automatyczne wyłączanie w przypadku gotowania bez wody, zabezpieczenie przed przegrzaniem, automatyczne wyłączanie po zdjęciu z podstawy czy bezpieczne zamknięcie.

Czajniki elektryczneCzajniki elektryczne fot. Media Markt

Czajnik elektryczny - jaki materiał wykonania będzie najlepszy?

Najpopularniejsze są urządzenia wykonane z tworzywa sztucznego. Chętnie wybierane są także czajniki elektryczne szklane, ceramiczne i ze stali nierdzewnej. Warto przyjrzeć się tym materiałom bliżej. 

  • Czajniki elektryczne z plastiku to najpopularniejsze tego typu urządzenia. Są łatwo dostępne, niedrogie, a przy tym poręczne i lekkie.
  • Modele ze stali nierdzewnej cechuje wysoka trwałość oraz wytrzymałość. Mają estetyczny wygląd i chociaż większość jest w kolorze stali, to można znaleźć także czajniki elektryczne czarne wykonane z tego materiału.
  • Czajniki szklane zyskują na popularności z uwagi na swoje walory estetyczne. Są wygodne w czyszczeniu, a część osób uważa, że woda zagotowana w szklanym czajniku ma zdecydowanie lepszy smak, niż ta gotowana w czajniku z innego tworzywa.
  • Czajniki elektryczne ceramiczne są najdroższe, jednak trzeba przyznać, że cechuje je piękny wygląd – to prawdziwa ozdoba kuchni!

Czajniki elektryczneCzajniki elektryczne fot. Media Markt

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.