Zadbaj o najwyższy poziom higieny materaca - ten produkt powinien znaleźć się w każdej sypialni

Czystość materaca ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia. Otoczenie, w którym śpimy, bezpośrednio wpływa na nasze samopoczucie, dlatego tak ważne jest, aby dbać o higienę tego miejsca. Pomoże Ci w tym wodoodporny ochraniacz na materac!

Wodoodporny ochraniacz na materac

O zakupie ochraniacza na materac zazwyczaj pamiętają rodzice małych dzieci. Tymczasem jest to produkt, z którego powinien korzystać każdy, bez względu na wiek. Ochraniacz zapobiega wchłanianiu przez materac wilgoci i zanieczyszczeń: potu, wydzielin lub używanych na noc kosmetyków. Wszystko, co dostaje się w strukturę materaca, staje się pożywką dla roztoczy, pleśni i grzybów. To może przekładać się na nieprzyjemny zapach materaca po latach korzystania, a co gorsza – na pojawienie się reakcji alergicznych u użytkowników.

ochraniaczochraniacz fot. fdm

Wodoodporny ochraniacz na materac

Drugą kwestią jest to, że materac narażony na kontakt z różnymi substancjami po prostu się niszczy. Zalanie materaca płynem, np. kawą czy herbatą, wiąże się z szeregiem niedogodności. Z materaca nie tylko nie da się korzystać, dopóki solidnie nie wyschnie, ale też istnieje małe prawdopodobieństwo, że z jego pokrowca da się skutecznie usunąć powstałą plamę. Wilgoć we wnętrzu może dodatkowo spowodować rozwój pleśni czy bakterii, które z kolei obniżą znacząco poziom higieny podczas spania. Ochraniacze od FDM wyeliminują wszystkie wymienione problemy. Aby zachować higienę podczas snu, wystarczy go wyprać raz na jakiś czas.

ochraniaczochraniacz fot. fdm

Wygodne nakładki na każdy materac

Poza wodoodporną nakładką, genialnym rozwiązaniem są również wygodne nakładki na bóle pleców. To kolejny dodatek do twojej sypialni, który przeniesie jakość twojego snu na wyższy poziom. Wybieraj pomiędzy różnymi rodzajami, dostosowanymi do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli więc materac, na którym śpisz, jest dla Ciebie niewystarczająco twardy lub miękki, nie musisz wymieniać go na nowy – wystarczy położyć na nim nakładkę i zapewnić sobie komfortowy wypoczynek.

nakłądkinakłądki fot. fdm

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.