Kuchnia jak z marzeń. Ten kolor nie wychodzi z mody od lat. Aranżacje pobudzają wyobraźnię

Klasyczna i ponadczasowa kuchnia to częsty wybór. Biała kuchnia stanowi tło do każdego wnętrza oraz stylu, na jaki się zdecydujesz. Jest bazą do stworzenia kuchni ciepłej i przytulnej, a także nowoczesnej i oryginalnej. Nic dziwnego, że od lat nie wychodzi z mody. Główną rolę odgrywają u dodatki.

Biała kuchnia nie wychodzi z mody od lat. Choć oczywiście zdarzają się kuchnie urządzone w ciemnych kolorach lub stylach nawiązujących do dawnych lat, gdy w tych pomieszczeniach dominowały przede wszystkim kolory i różnorodność, to jednak nadal, niezmiennie od kilku lat w polskich domach, królują białe kuchnie. Popularność tego rozwiązania nie maleje, przede wszystkim dlatego, że można wówczas urządzić ją na setki sposobów, stawiając na różne style.

Biała kuchnia nowoczesna - dlaczego wielu z nas pragnie ją mieć?

Kuchnia urządzona w ten sposób ma przede wszystkim kilka istotnych dla wielu z nas zalet. Jasne wnętrza oraz meble sprawiają, że pomieszczenie wydaje się świeże i nowoczesne. Dodatkowo biel doskonale rozjaśnia przestrzeń, co ma ogromne znaczenie w przypadku małych i dość ciemnych kuchni. A skoro biel odbija światło, to jednocześnie sprawia, że pomieszczenie wydaje się nieco większe niż jest.

I na koniec - uniwersalność. Biała kuchnia stanowi bazę wyjściową do wielu różnych stylów i potrzeb. Pozwala również na szybkie wprowadzanie zmian, co podoba się zwłaszcza tym, którzy lubią często przemeblowywać swoje mieszkania i bawić się dodatkami i kolorami.

biała kuchnia połączona z drewnem (zdjęcie ilustracyjne)biała kuchnia połączona z drewnem (zdjęcie ilustracyjne) skitterphoto/ pexels.com

Aranżacje białej kuchni

Biała kuchnia z drewnem pasuje do wielu wystrojów i stylów. Dominują tu drewniane blaty, dodatki i akcesoria kuchenne. Panuje tu ciepły, sielski i domowy klimat. Uzupełnieniem wnętrz są często kwiaty.

Biała kuchnia z mocnymi akcentami, sprawi, że pomieszczenie nabierze wyrazistego charakteru. Takimi akcentami może być wszystko, w zależności od naszej wyobraźni i potrzeb - fronty mebli, uchwyty retro, nietuzinkowy wzór na podłodze, oryginalne wykończenie ścian między szafkami, sprzęty AGD o nietypowym kształcie lub kolorze albo oryginalne oświetlenie. 

biała klasyczna kuchnia połączona z szarością (zdjęcie ilustracyjne)biała klasyczna kuchnia połączona z szarością (zdjęcie ilustracyjne) falling4utah/ pexels.com

Biała kuchnia i kontrasty. Sprawdzi się tu typowe połączenie bieli i czerni oraz liczne dodatki. Oczywiście kolorem kontrastowym nie musi być czarny. Doskonale sprawdzi się również granat lub zieleń. Ale warto również dodać, że coraz więcej ludzi decyduje się zamiast kontrastów na pastelowe i delikatne kolory jak błękit, róż lub oliwka - co nadaje wnętrzu łagodności i ciepła.

Biała kuchnia i szczypta wyobraźni. Coraz więcej ludzi decyduje się zaaranżować jedną ze ścian kuchennych w nietuzinkowy sposób. Może to być dekoracyjna tapeta, plakaty, oryginalny wzór na podłodze lub kolorowa mozaika.

biała kuchnia połączona z cegłami i mocnym akcentem kolorystycznym (zdjęcie ilustracyjne)biała kuchnia połączona z cegłami i mocnym akcentem kolorystycznym (zdjęcie ilustracyjne) cottonbro/ pexels.com

Biała kuchnia w stylu glamour. Tu się dużo błyszczy. Czasem bieli towarzyszy czarny lub złoty kolor. Dominuje tu minimalizm i surowość.

Biała kuchnia w stylu skandynawskim. Tu do bieli dołącza jasne i delikatne drewno i jak najwięcej naturalnych akcesoriów i dekoracji. 

Biała kuchnia w stylu prowansalskim. Od tego pomieszczenia bije przytulność. W oczy rzuca się drewno w połączeniu z naturalnymi plecionkami i akcesoria w stylu vintage.

Biała kuchnia z betonem lub materiałem imitującym beton. To nowoczesne połączenie ma coraz więcej zwolenników. Często w takiej kuchni dodatki również dobierane są tak, by pasowały kolorystycznie.

Biała kuchnia z cegłą. To połączenie jest wszystkim doskonale znane. Kolor cegły doskonale współgra z bielą i nadaje wystrojowi charakteru. Dodatki w takiej kuchni zwykle są naturalne.  

biała kuchnia w stylu glamour z dodatkiem czerni (zdjęcie ilustracyjne)biała kuchnia w stylu glamour z dodatkiem czerni (zdjęcie ilustracyjne) curtis adams/ pexels.com

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.