Zimą każdy wyciąga ze swojej szafy ciepłe swetry. Aby Twoje modele zachowały piękny wygląd na długie lata, należy pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji, szczególnie w kwestii prania. Amerykański krytyk modowy Luke Meagher pokazał na Instagramie swoje sposoby na czyste i pachnące swetry.
Luke Meagher to krytyk modowy, który prowadzi własny kanał na YouTube, gdzie komentuje stylizacje największych, światowych gwiazd. Jego uwagi są błyskotliwe, merytoryczne, a czasem także uszczypliwe. Twórca sam posiada w swojej szafie sporo markowych ubrań, w tym swetrów. Kilka dni temu zamieścił filmik na Instagramie, w którym pokazał jak je pierze.
Luke używa do prania dużego pojemnika, do którego wkłada swetry i wlewa zimną wodę. Dzięki temu naturalna tkanina nie kurczy się. Następnie dodaje środek czyszczący — delikatny, dziecięcy szampon marki Johnson & Johnson. Potem delikatnie porusza swetrami, by dokładnie pokryły się roztworem. Zostawia je na 10-30 minut.
Kolejnym krokiem jest wypłukanie rzeczy np. w wannie lub pod prysznicem oraz delikatne wyciśnięcie nadmiaru wody. Meagher umieszcza swoje swetry na ręcznikach, zwija je, aby pozbyć się wilgoci, a następnie rozkłada płasko do wyschnięcia. Należy pamiętać, że swetrów nie wolno wieszać, ponieważ wtedy rozciągają się i tracą formę.
Zobacz także: Jak pielęgnować Gwiazdę Betlejemską? Takie wymagania ma symbol świąt. Spełnij je, a będzie kwitnąć co roku
Zimą najważniejsza jest tkanina swetra. Aby uzyskać optymalny komfort cieplny, ale bez przegrzania i nadmiernego pocenia się, należy wybierać naturalne materiały. Najbardziej polecana jest wełna. Sweter uszyty z wełny jest bardzo wytrzymały i łatwo się nie brudzi. Co więcej, gwarantuje termoregulację i oddychalność. Warto wydać na taki model nieco więcej, by cieszyć się nim przez wiele lat.
Warto zaznaczyć, że wełna ma różne odmiany. Z pewnością bardzo dobrze znany jest kaszmir. To tkanina przyjemna w dotyku, kojarząca się z luksusem, ponieważ jest dość kosztowna. Na zimę idealne będą także swetry z wełny merino. Ta tkanina nie ma sobie równych jeśli chodzi o odprowadzanie wilgoci, dlatego poleca się ją przy zwiększonej aktywności fizycznej, np. podczas wypraw w góry.