Przy okazji zbliżających się świąt chcemy, aby nasz dom błyszczał na medal. Oczywiście nie może się to obejść bez czyszczenia frontów mebli, na których często znajdują się uciążliwe do zmycia ślady palców lub inne zabrudzenia. Jak sobie z tym poradzić?
W zależności od tego, jaki rodzaj mebli mamy w swoim domu, dobrany środek do czyszczenia powierzchni powinien się różnić. W przypadku matowych powierzchni, które szczególnie narażone są na zabrudzenia, należy unikać detergentów w postaci mleczek, gdyż mogą one zniszczyć gładką powierzchnię mebli lub spowodować ich odbarwienia.
Inaczej sprawa będzie miała się w przypadku błyszczących frontów, na których szczególnie widać odciski palców, szczególnie w kuchni lub łazience, gdzie najczęściej decydujemy się na wybór takich mebli. Tutaj również należy dostosować wybór odpowiedniego środka.
Na szczęście istnieje jeden uniwersalny środek, który pomoże w pozbyciu się brudu z każdej powierzchni.
Warto sprawdzić: Ściany w kolorze miętowym. Z czym je łączyć, aby nasze wnętrze wyglądało spójnie i stylowo?
Wbrew pozorom, aby pozbyć się tego typu uciążliwych zabrudzeń, wcale nie musisz wydawać fortuny na specjalistyczne i drogie środki. Wszystko czego potrzebujesz to jeden składnik, który znajduje się w kuchni każdej z nas.
Ten sposób kiedyś poleciła mi teściowa i od tego czasu zawsze w ten sposób radzę sobie z zabrudzeniami. Prawdziwym wojownikiem jest tutaj... ziemniak!
Wystarczy, że przekroisz surowego ziemniaka na pół i natrzesz nim zabrudzone powierzchnie. Miejsce przetrzyj następnie wilgotną szmatką, aby pozbyć się resztek skrobi i osuszyć miejsce. Fronty twoich mebli nie tylko będą wolne od plam, ale także zabłyszczą jak nigdy wcześniej!