Czym różni się kuchnia w kształcie litery C od kuchni w kształcie litery U?
Zanim przejdziemy do inspiracji i projektów, należy zaznaczyć, jak właściwie powinna wyglądać kuchnia w kształcie litery C. Charakteryzuje się ona trzema, połączonymi ze sobą blatami, z czego najdłuższy z nich znajduje się pośrodku, a dwa krótsze znajdziesz po bokach. Jest to znacząca różnica między kuchnią w kształcie litery U lub tzw. "podkowy", gdzie najkrótszy bok znajduje się pośrodku.
Jak zaaranżować kuchnię w kształcie litery C?
Kuchnia w kształcie litery C będzie świetnym rozwiązaniem zarówno na dużej jak i bardzo niewielkiej powierzchni. Dodatkowo możesz z łatwością zaaranżować ją w niemal każdym stylu architektonicznym, dzięki czemu będzie integralną częścią twojego domu. Możesz wypełnić ją nowoczesnymi meblami wykończonymi na wysoki połysk, jak i drewnianymi modelami vintage.
Przy projektowaniu kuchni w kształcie litery C kluczowe będzie zdecydowanie się na tzw. "blat roboczy", czyli ten, na którym będą przygotowywane wszelkie posiłki. Najlepiej żeby znajdował się on przy źródle światła naturalnego. Dobrym pomysłem będzie również umieszczenie na nim zlewu, którego bliskość z pewnością ułatwi gotowanie i utrzymanie kuchni w porządku. Choć największym wyzwaniem może okazać się zaaranżowanie lodówki i innych sprzętów kuchennych, to najlepiej umieścić blat roboczy na najdłuższym "ramieniu" naszej kuchni, a pozostałe ramiona wypełnić sprzętami takimi jak płyta indukcyjna z piekarnikiem, lodówka, mikrofalówka, ekspres itp.
Jakie rozwiązania sprawdzą się w kuchni w kształcie litery C?
Jeżeli odpowiednia aranżacja kuchni w kształcie litery C wydaje ci się problematyczna, to poniżej znajdziesz kilka rozwiązań, które z pewnością sprawią, że będzie ona bardziej ergonomiczna i zorganizowana:
Zobacz także: Jak odnowić zniszczoną szafę? Te domowe sposoby przemienią ją w prawdziwe dzieło sztuki