izolacje

 • Izolacje natryskowe pianką Icynene

  Izolacje natryskowe pianką Icynene

  Pianka Icynene to doskonały materiał termoizolacyjny do ocieplania dachów. Wykonuje się nią natryskowe izolacje.

 • Izolacja cieplna budynku - gwarancją korzyści dla użytkownika

  Izolacja cieplna budynku - gwarancją korzyści dla użytkownika

  Budownictwo energooszczędne zadomowiło się na krajowym rynku mieszkaniowym już na dobre. Wygląda na to, że domy o bardzo niskim zużyciu energii to nie chwilowy trend czy moda, ale przyszłość i rozwój technologiczny branży budowlanej.

 • Jak zaoszczędzić 63% energii na termomodernizacji budynku?

  Jak zaoszczędzić 63% energii na termomodernizacji budynku?

  Średnie opłaty za ogrzewanie nieocieplanego budynku stanowią ponad 50% wszystkich kosztów eksploatacji budynku. Straty energii cieplnej w około 1/3 spowodowane są przenikaniem ciepła przez niezabezpieczone termicznie ściany. Prawidłowo wykonana termomodernizacja wysokiej jakości styropianem gwarantuje kilkudziesięcio procentową oszczędność energii. Przedstawiamy najważniejsze wytyczne przy ocieplaniu domu oraz modelowe ocieplenie gwarantujące 63% oszczędność energii.

 • Płyty styropianowe EPS Fassada Premium Reflex

  Płyty styropianowe EPS Fassada Premium Reflex

  Firma Austrotherm wprowadziła nowy produkt - grafitowe płyty styropianowe Austrotherm EPS Fassada Premium Reflex, powleczone ultranowoczesną powłoką refleksyjną o bardzo dobrych parametrach izolacyjności termicznej. Stosowane jako termoizolacja przy ociepleniach ścian w systemach ETICS.

 • System ocieplenia domu Therma+Duo

  System ocieplenia domu Therma+Duo

  Therma+Duo firmy Arsanit to sposób na wzmocnienie istniejących izolacji termicznych domu. To kompleksowy, bezspoinowy system do ścian zewnętrznych.

 • Folia w płynie: nowa gama produktów do hydroizolacji

  Folia w płynie: nowa gama produktów do hydroizolacji

  Folia w płynie to skuteczny sposób na hydroizolację powierzchni w łazience. Nowa gama produktów marki Soudal umożliwia wykonanie wszystkich prac związanych z hydroizolacją - krok po kroku.

 • Uszczelniacze-kleje X-Polymer

  Uszczelniacze-kleje X-Polymer

  Uszczelniacze-kleje z nowej serii Den Braven to jednoskładnikowe preparaty dostosowane do różnych typów podłoża i warunków stosowania.

 • Izolacja okien dachowych od wewnątrz

  Izolacja okien dachowych od wewnątrz

  Izolacja okien to także prace wykonywane wewnątrz budynku, przed wykończeniem wnętrza. Jednym z etapów jest odpowiednie ukształtowanie wnęki - ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale także z uwagi na właściwe doświetlenie, ocieplenie i cyrkulację powietrza wokół okna dachowego.

 • Super-termoizolacyjne schody strychowe - LWT

  Super-termoizolacyjne schody strychowe - LWT

  Firma Fakro posiada bogatą ofertę schodów strychowych. Na szczególną uwagę zasługuje model LWT, który ze względu na bardzo niski współczynnik przenikania ciepła (U=0,51W/m2K) doskonale sprawdza się w budynkach energooszczędnych.

 • Izolacje wokół okna dachowego

  Izolacje wokół okna dachowego

  Osadzenie okien w dachu jest bardziej skomplikowane od montażu okien fasadowych. Dlatego też producenci oferują całą gamę rozwiązań systemowych, które gwarantują, że okno zostanie zamontowane w połaci właściwie i zaizolowane tak, aby dach w tym miejscu nie przeciekał.

 • Uniwersalne ocieplenie domu bez dopłat za kolor: system weber.therm NOVA

  Uniwersalne ocieplenie domu bez dopłat za kolor: system weber.therm NOVA

  Marka Weber wprowadza na rynek nową linię produktów do szybkiego montażu systemu ociepleń. weber.therm NOVA został zaprojektowany z myślą o tworzeniu trwałych i estetycznych elewacji. Jest uniwersalny, prosty w montażu, gwarantuje oszczędną eksploatację budynku, zapewnia zdrowe ściany i trwałość. W ramach systemu inwestor wybiera z bogatej oferty tynków i nie dopłaca za wybór koloru.

 • Ciepły i suchy dom - izolacja przeciwilgociowa i ocieplenie poszczególnych elementów budynku

  Ciepły i suchy dom - izolacja przeciwilgociowa i ocieplenie poszczególnych elementów budynku

  W domu powinno być ciepło i sucho. Dlatego podczas jego budowy konieczne jest właściwe wykonanie w odpowiednich miejscach izolacji termicznych, przeciwwilgociowych i przeciwwodnych.

 • Termomodernizacja domu

  Termomodernizacja domu

  Zwykle na termomodernizację domu decydujemy się, gdy rachunki za ogrzewanie są coraz wyższe. Większość prac modernizacyjnych polega na ociepleniu poszczególnych elementów domu. Nie zawsze jednak ograniczenie ucieczki ciepła jest opłacalne.

 • Sczerniała wełna mineralna

  Sczerniała wełna mineralna

  Podczas remontu poddasza została usunięta obudowa z płyt gipsowo-kartonowych i okazało się, że miejscami 30% powierzchni krycia wełną mineralną jest sczerniała, ale sucha - co z nią zrobić - usunąć czy zostawić? Dodam, że dach jest kryty gontem bitumicznym, wykonany był 10 lat temu, a wełna położona 7 lat. Czyteleniczka

 • Dachy strome - konstrukcja, wstępne krycie, ocieplenie

  Dachy strome - konstrukcja, wstępne krycie, ocieplenie

  Aby wysokich dachów nie zrywały wichury, trzeba odpowiednio zaprojektować, wykonać i zakotwić ich konstrukcję (więźbę). Ponieważ z dachów stromych woda spływa szybciej niż z płaskich, całkowita szczelność pokrycia nie jest konieczna; nie można jednak zapomnieć o warstwie wstępnego krycia.

Więcej o:

izolacje

 • Izolacje natryskowe pianką Icynene

  tworzy się jednolita powierzchnia pozbawiona mostków termicznych. - Dźwiękochłonność - pianka zapewnia doskonałą izolację akustyczną przy relatywnie małych grubościach. Jest to szczególnie ważne, gdy uciążliwe są dla nas odgłosy padającego deszczu, gradu lub hałasy miejskie

 • Brama garażowa na lata - jak wybrać? Styl też jest ważny

  Na co narażona jest brama garażowa i jakie powinna spełniać wymagania? Brama garażowa przez cały rok narażona jest na działanie warunków atmosferycznych, dobrze więc postawić na modele, które wykonane są z wytrzymałych materiałów. Bramy segmentowe Gerda zapewniają dobre właściwości termoizolacyjne

 • Poduszka do siedzenia na podłodze - wygodny i oryginalny mebel

  , sprawdzą się zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Warto dodać, że poduszka do siedzenia zastąpi także siedzenie na dywanie, będzie stanowiła doskonałą izolację od chłodu podłoża. Do zalet poduszek podłogowych do siedzenia warto zaliczyć ich estetyczny wygląd. Dostępne są w różnych wzorach i

 • Co można robić podczas kwarantanny lub domowej izolacji? Trzy propozycje

  Co można robić w domu podczas kwarantanny lub domowej izolacji? Tego typu pytania zadaje sobie wiele osób. Nasza pierwsza propozycja to pielęgnacja włosów. Co można robić podczas kwarantanny lub domowej izolacji? W rozmowie z nami profesjonalny stylista fryzur zdradził, że jego zdaniem samodzielne

 • La vita e bella! Pokaz najnowszej kolekcji Deni Cler jesień/zima 2021/22

  popandemicznych – mówi o potrzebie bliskości. W tej części dominują miękkie szarości i ciepłe ciasteczkowe odcienie. Zwieńczeniem cyklu jest kapsuła „I can and I will". Linia ta jest emanacją siły, opowiada o poczuciu sprawczości w niepewnym świecie. Czas izolacji bardzo wpłynął na modę - stała

 • Izolacja okien dachowych od wewnątrz

  Po ociepleniu połaci dachowych, ale przed wykończeniem wnętrza płytami gipsowo-kartonowymi, konieczne jest ułożenie izolacji paroszczelnej. Chroni ona izolację termiczną dachu przed zawilgoceniem. Często robi się to za pomocą zwykłej folii paroizolacyjnej, ale można też