kostka brukowa

 • Jak czyścić kostkę brukową?

  Jak czyścić kostkę brukową?

  Błoto, kurz, białe wykwity, zielony nalot, a czasem również plamy z oleju mogą szpecić nawierzchnię wokół domu. Do ich usunięcia nie zawsze wystarczy tylko woda. Czasem konieczne są też specjalistyczne środki i solidne czyszczenie kostki brukowej.

 • Elewacja, ścieżka i ogrodzenie - ładny dom z zewnątrz

  Elewacja, ścieżka i ogrodzenie - ładny dom z zewnątrz

  Pierwsze wrażenie jest najważniejsze - to stwierdzenie dotyczy nie tylko ludzi, ale i miejsc. Dom jest naszą wizytówką, dlatego powinien być piękny nie tylko w środku, ale i na zewnątrz. Jak wybrać odpowiednią elewację, kostkę na podjazd oraz ogrodzenie? Podpowiadamy!

 • Jak i czym odśnieżać aby nie uszkodzić kostki brukowej?

  Jak i czym odśnieżać aby nie uszkodzić kostki brukowej?

  Betonowa kostka brukowa to materiał wytrzymały i łatwy w utrzymaniu, jednak nawet on zimą nie jest w pełni odporny na działanie czynników zewnętrznych. Jeśli nie dostosujemy się do kilku zasad, wiosną nasze ścieżki i podjazd mogą zmienić się nie do poznania!

 • Kostka brukowa: kostki płukane Granito Lux

  Kostka brukowa: kostki płukane Granito Lux

  Kolekcja Granito Lux z linii Jadar Garden to stylowe kostki płukane z dodatkiem kruszywa z naturalnych kamieni. Są eleganckie, funkcjonalne i dostępne w dużym wyborze kolorów.

 • Oporniki w wykończeniu Nova

  Oporniki w wykończeniu Nova

  Krawężniki i oporniki decydują o stabilności i wytrzymałości całej nawierzchni z kostki brukowej lub płyt. W ofercie firmy Pozbruk pojawiły się nowe wersje oporników, zwiększając dotychczasowy wybór wzorów i kolorów.

 • Kostka brukowa w trzech odsłonach

  Kostka brukowa w trzech odsłonach

  Wyróżnikami nowej kostki brukowej firmy Bruk-Bet są wyraźne spoiny, regularne kształty elementów i możliwość różnych sposobów jej ułożenia. Dzięki bogatej palecie kolorystycznej łatwo jest o nieszablonowe wykonanie ścieżek ogrodowych i podjazdów..

 • Kostka brukowa jak klepka parkietowa

  Kostka brukowa jak klepka parkietowa

  Najnowsza propozycja w ofercie firmy Bruk-Bet przełamuje klasyczne postrzeganie nawierzchni z kostki brukowej jako wykonanej z drobnych, kwadratowych elementów. Kostka Parkiet wyróżnia się formą dużych, smukłych prostokątów przypominających wyglądem masywne klepki parkietowe.

 • Naprawa ścieżek z kostki brukowej

  Naprawa ścieżek z kostki brukowej

  Przed zimą warto sprawdzić, w jakim stanie znajduje się nawierzchnia ścieżek. Być może wystarczy jej niewielka naprawa, która uchroni nas przed poważniejszym remontem wiosną.

 • Wielka mała architektura: palisady i obrzeża ogrodowe

  Wielka mała architektura: palisady i obrzeża ogrodowe

  Podziwiając ogrody zachwycamy się wyglądem spójnej kompozycji, nie zastanawiając się nad tym, jak wiele elementów składa się na końcowy efekt.

 • Spacer włoską riwierą - kostka brukowa

  Spacer włoską riwierą - kostka brukowa

  Kto choć raz miał możliwość odwiedzenia śródziemnomorskich krajów z pewnością w pamięci pozostawił obraz wąskich, brukowanych uliczek ciągnących się pomiędzy starymi kamienicami.

 • Jak krok po kroku zbudować gliniany piec

  Jak krok po kroku zbudować gliniany piec

  Po tym jak sami postawiliśmy taki piec, myślę że było warto. Piec zdobi nasze podwórko i wzbudza zazdrość znajomych. Należy jednak uważać, gdyż sama budowa jak i używanie go, zajmuje sporo czasu. Pod żadnym pozorem nie jest to substytut mikrofalówki, nawet, jeżeli można w nim upiec pizzę w trzy minuty.

 • Dom i ogród - spójna całość

  Dom i ogród - spójna całość

  Dom i ogród powinny wzajemnie się uzupełniać. Dlatego urządzając dom warto zadbać o jego spójność z otoczeniem. Urządzone zgodnie z naszym charakterem i uporządkowane - również stylistycznie, będą naszym sprzymierzeńcem, zapewnią dobre samopoczucie i pozwolą pełniej się zrelaksować.

Więcej o:

kostka brukowa

 • Jak czyścić kostkę brukową?

  Ścieżki i podjazdy wokół domu najczęściej wykładane są betonową kostką brukową. Każdy właściciel posesji chciałby, aby długo wyglądała ona jak nowa. Tymczasem, nawet wkrótce po jej ułożeniu, mogą pojawić się na powierzchni betonu białe plamy, a później także kurz, piasek i błoto - to skutek

 • Kostka brukowa: jesienna pielęgnacja

  niskich temperaturach, a co za tym idzie ? kruszenia się kostek i pojawiania się nieestetycznych odprysków ? mówi Aleksandra Skwira, projektant nawierzchni z kostki brukowej w firmie Jadar Sp. z o.o. Po ukończeniu jesiennych porządków należy przejść do zabiegów pielęgnacyjnych, czyli impregnacji

 • Jak i czym odśnieżać aby nie uszkodzić kostki brukowej?

  Bez właściwego oczyszczania, odśnieżania i odladzania powierzchnia z kostki brukowej może ulec podczas zimy niepotrzebnemu zniszczeniu. Nawierzchnia przygotowana z uwzględnieniem wymienionych rad będzie natomiast służyć domownikom - ich bezpieczeństwu i wygodzie. A kostka, po zimie

 • Kostka brukowa: kostki płukane Granito Lux

  Lux 10-letnią gwarancję. Parametry kostki brukowej Granito Lux - dostępne kolory: Bursztynowy, Miedziany, Szmaragdowy, Perłowy, Granit Natural, Grafitowy, Kremowy, Piaskowy, Pomarańczowy, Rubinowy, Kasztanowy, Platynowy - formaty: 16x8,5x9,5 / 16x12,5x13,5 / 16x16,5x17,5 / 16x20x21,5 cm; grubość: 6 cm

 • Jak dbać o nawierzchnie w ogrodzie w czasie mrozów i opadów śniegu?

  Lepiej zapobiegać niż leczyć To, czy nawierzchnia wokół naszego domu przetrwa okres zimowy, w dużej mierze zależy od jej impregnacji. Jeżeli nie zrobiliśmy tego jesienią, nic straconego - możemy zabezpieczyć kostkę brukową w czasie zimy. Ważne jest to, by na zewnątrz nie było śniegu, było sucho, a

 • Sposób na modną, uniwersalną i praktyczną nawierzchnię do domu i ogrodu.

  Uniwersalny beton, czyli gdzie ułożyć kostkę i płyty? Zdecydowanie jedną z największych zalet betonu jest jego uniwersalność. Kostkę brukową i betonowe płyty można wykorzystać do aranżacji nawierzchni wokół całego domu. Warto ułożyć je na podjazdach, chodnikach, tarasach i alejkach ogrodowych

 • Victoria Beckham w Moskwie

  zadać odwrotne pytanie: jak to możliwe, że kobiety z Europy Wschodniej w ogóle próbują chodzić na szpilkach po kostce brukowej. Okazało się, że mistrzyni w chodzeniu na wysokich obcasach, w Moskwie miała z tym problem. Więc chyba naprawdę jesteśmy usprawiedliwione, jeśli dla wygody decydujemy