mała architektura

 • Polacy na czasie z trendami ogrodowymi

  Polacy na czasie z trendami ogrodowymi

  Na przestrzeni kilku ostatnich lat Polacy zmienili sposób postrzegania przydomowego ogrodu. Obecnie coraz bardziej zwracamy uwagę, aby jego wygląd odpowiadał określonemu stylowi w architekturze czy chociażby nawiązywał do modnych rozwiązań i najnowszych inspiracji ogrodniczych. Coraz więcej osób przy aranżacji swoich ogrodów korzysta również z pomocy architekta krajobrazu - 14%, co jest tylko potwierdzeniem tezy, że Polacy chcą być na bieżąco z aktualnymi trendami. Na co warto postawić przy projektowaniu ogrodu? Poniżej najmodniejsze i najchętniej stosowane rozwiązania w architekturze ogrodowej.

 • Mała architektura ogrodowa

  Mała architektura ogrodowa

  Należy rozpocząć pierwsze wiosenne prace ogrodowe. Można skoncentrować się także na przeorganizowaniu przestrzeni

 • Jak szybko urządzić przydomowy plac zabaw?

  Jak szybko urządzić przydomowy plac zabaw?

  Plac zabaw we własnym ogrodzie to marzenie każdego dziecka, a dla rodziców wygodny sposób na zapewnienie swoim pociechom możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu, nie oddalając się od domu. Jak zaaranżować bezpieczną i kolorową przestrzeń przydomową? Dobrym rozwiązaniem są łatwe w montażu nawierzchnie gumowe.

 • Mała architektura z betonu

  Mała architektura z betonu

  Aranżacja przestrzeni wokół domu wymaga niezwykłej umiejętności pogodzenia ze sobą dwóch aspektów: estetyki i funkcjonalności. W praktyce często oznacza to rezygnację z oryginalnych, nieszablonowych metod na rzecz bezpiecznych i praktycznych standardów.

 • Murek gabionowy

  Murek gabionowy

  Chcesz postawić na swojej posesji murek gabionowy? Postaw na samodzielny montaż. Zanim jednak zabierzesz się za pracę, sprawdź co zrobić, żeby Twoje marzenia o efektowym murku gabionowym nie legły w gruzach.

 • Betonowe murki ogrodowe imitujące kamień od marki Pozbruk

  Betonowe murki ogrodowe imitujące kamień od marki Pozbruk

  Linia produktów dekoracyjnych Gardeo firmy Pozbruk to kompleksowy system murów oraz elementów małej architektury. W jej skład wchodzą inspirowane włoską stylistyką mury Milano, Genua i Verona, a także mury mozaikowe Montreal oraz Acapulco. Dopełnienie bogatej kolekcji stanowi unikatowy system murów bezzaprawowych Oslo.

 • Zgadnij co to jest... gabion

  Zgadnij co to jest... gabion

  Czy to zwierzę czy ptak? A może marka samochodu? Nic podobnego! Gabion to element architektury ogrodowej za pomocą którego można stworzyć wiele ciekawych aranżacji w ogrodzie i nie tylko.

 • Cegła z betonu

  Cegła z betonu

  Cegła Completto, należąca do kolekcji produktów splitowanych, to nowość w ofercie Libetu. Dzięki odpowiedniej obróbce, boki betonowego elementu do złudzenia przypominają fakturą ręcznie wykonaną cegłę.

 • Kamienne schodki w ogrodzie

  Kamienne schodki w ogrodzie

  Oryginalne, praktyczne i naturalne w swoim wyglądzie schody to jedna z nowości produktowych w kolekcji Libet Completto. Gładka faktura powierzchni i dekoracyjna, łamana faktura boku to cechy charakterystyczne gotowych betonowych stopni.

 • Meble ogrodowe na taras i balkon

  Meble ogrodowe na taras i balkon

  Wreszcie zrobiło się ciepło, czas pomyśleć o relaksie na świeżym powietrzu. Zobaczcie najnowszą ofertę mebli ogrodowych. Promocje cenowe!

 • Leżaki ogrodowe. Na czym leżeć pod gołym niebem?

  Leżaki ogrodowe. Na czym leżeć pod gołym niebem?

  Leżanka ogrodowa to chyba ulubiony mebel każdego z nas. Pozycja półleżąca relaksuje i odpręża, zielone otoczenie koi zmysły, a nowoczesna estetyka zaskakuje swoimi formami. Zobacz galerię rozmaitych leżanek i wybierz coś dla siebie!

 • Meble ogrodowe - huśtawki ogrodowe, czyli wiosenne wylegiwanie

  Meble ogrodowe - huśtawki ogrodowe, czyli wiosenne wylegiwanie

  Nic tak nie relaksuje jak rytmicznie kołysanie się na huśtawce czy hamaku pod gołym niebem.  Taki relaks łagodzi napięcie mięśniowe oraz pozwala na chwilę zapomnienia.

Więcej o:

mała architektura

 • Mała architektura z betonu

  Dla odważnych miłośników nowoczesnych rozwiązań projektanci firmy Libet przygotowali kolekcję betonowych form Libet Stampo, w skład której wchodzi pięć intrygujących wzorów małej architektury: Donica, Sześcian, Kula, Piłka Golfowa oraz nowość - Plaster miodu. Dzięki nim każda przestrzeń - prywatna

 • Mała architektura ogrodowa

  terenu, dlatego tak ważne jest, aby elementy małej architektury ogrodowej, poza pełnioną rolą, pasowały również do otoczenia: charakteru domu, aranżacji ogrodu, wreszcie okolicznego krajobrazu. Przestrzeń wokół domu ? ogrodzenie Planowanie przestrzeni wokół domu warto rozpocząć od ogrodzenia

 • Namiot ogrodowy - mała architektura w przydomowym ogrodzie

  Pawilon ogrodowy ma przeznaczenie w głównej mierze rekreacyjne, służy więc do wypoczynku i spożywania posiłków na świeżym powietrzu. Idealnie może zastąpić droższą do wybudowania altanę ogrodową. Jednak namioty ogrodowe to nie tylko miejsce spotkań ze znajomymi. Na rynku spotkamy się z rożnymi

 • Jak zrobić siedzisko do huśtawki ogrodowej?

  Huśtawka ogrodowa Huśtawka ogrodowa to element małej architektury, który dzieci pokochały z całego serca. Huśtawka i jej prosty ruch bujania się w przód i w tył sprawia wiele radości - ale o tym wiemy przecież wszyscy, bowiem kto z nas nie bawił się nigdy na huśtawce? Ogród dzięki konstrukcji

 • Japoński ogród - jak wygląda? Jak samemu zrobić ogród japoński?

  Jak samemu zrobić ogród japoński? Najważniejsza jest idea Zanim zastanowimy się nad tym, jak samemu zrobić ogród japoński, warto poświęcić nieco uwagi jego idei. Przede wszystkim jest to naturalne założenie ogrodowe i właśnie temu powinien być podporządkowany dobór roślin, materiałów i ich układ

 • Jak zbudować saunę w ogrodzie?

  Budowa sauny. Dlaczego warto? Jakie są zalety kąpieli w saunie i jakiego rodzaju sauny najczęściej wybieramy? Dlaczego warto mieć własną saunę w ogrodzie? Przede wszystkim należy pamiętać, że korzystanie z pomieszczenia, gdzie przy wysokiej temperaturze i dużej wilgotności powietrza odbywa się

 • Jak kłaść gont bitumiczny na altanie? Zrób to sam

  Układanie gontu bitumicznego - najważniejsze przygotowania Do montażu gontów bitumicznych przystępujemy wtedy, gdy zostanie już przygotowane podłoże, i wykonana zostanie wentylacja. Należy wykonać też wstępne krycie i obróbki blacharskie. Odpowiednio wykonane, to właśnie te elementy są