REKLAMA:

Materiał promocyjny

Pomysły na dekorację stołu świątecznego, czyli jak przy niewielkim budżecie efektownie przygotować stół wigilijny

W wielu domach stół wigilijny zajmuje centralne miejsce w pokoju i stanowi motyw przewodni tego wyjątkowego dnia. Dlatego też warto zapoznać się z najnowszymi trendami aranżacyjnymi, by już niebawem zasiąść z rodziną do efektownie udekorowanego stołu. Niezależnie od tego, czy chcesz coś prostego i tradycyjnego, czy odważnego i nowoczesnego, nasze świąteczne pomysły na przystrojenie świątecznego stołu są gotowe, aby Cię zainspirować.

Dekorację stołu świątecznego warto zacząć od schematu kolorystycznego oraz stylu, jaki odpowiada naszym gustom oraz wnętrzu domu. Uwielbiasz proste, klasyczne rozwiązania, a Twój dom to oaza spokoju pełna przytulnych akcesoriów? Postaw na białą zastawę, której elegancji dodadzą na przykład złote ranty. Jeśli jednak wolisz męskie wnętrza, a w mieszkaniu panuje minimalizm, odważ się na niekonwencjonalne rozwiązania. Dużą popularnością cieszy się od kilku lat trend na czarną zastawę, która będzie się doskonale komponować z bielą obrusu i dodatkami w kolorze ciemnej zieleni. Oba warianty kolorystyczne znajdziesz w sklepach Pepco w niskich cenach, tuż obok elementów dekoracyjnych, które razem z zastawą nadadzą magicznego klimatu świąt.

Centralny punkt stołu jest kluczową częścią udanej świątecznej aranżacji. Dekoracje na środku stołu mogą obejmować wazon i wiązankę sezonowych zimowych kwiatów, stożkowe świece na kandelabrze lub świąteczną girlandę oplecioną lampkami. Pamiętaj, że zaczynając aranżować stół bożonarodzeniowy, zawsze zaczynaj od miejsca znajdującego się na środku, ponieważ to naprawdę pomoże stworzyć spójną kompozycję, która będzie koncentrować na jego środkowej części.

Równie ważne jest to, by upewnić się, że Twoje dekoracje stołu świątecznego są proporcjonalne do stołu wigilijnego. Twój blat zdecydowanie nie powinien być przepełniony, ponieważ będziesz potrzebować wystarczająco dużo miejsca na naczynia do serwowania i szkło na zimne i ciepłe napoje. Nie bój się natomiast tworzyć aranżacji różnorodnych pod względem układu. Baw się wysokością i teksturą, aby nadać całości efektownego stylu.


Głównym punktem aranżacji powinna być jednak zastawa świąteczna. Zadbaj, by każdy mógł skosztować każdej z potraw bez konieczności wstania od stołu wigilijnego i zmiany talerza. Niezwykle modnym rozwiązaniem stosowanym przez najlepszych projektantów aranżacji wnętrz jest ustawienie dużego talerza, na nim deserowego talerzyka, by piramidę zakończyć półmiskiem. Ten zabieg okaże się nie tylko elegancki, ale także praktyczny. W ofercie Pepco znaleźć można zastawę świąteczną z paroma rozmiarami talerzy oraz miseczką, w której możesz podać barszcz czerwony lub zupę grzybową. Do tego możesz postawić obok kubek z kompotem z suszu, który ugasi pragnienie całej rodziny.

Możesz też pomyśleć o bardziej niekonwencjonalnym pomyśle i połączyć ze sobą kontrastujące kolory. Szczególnie polecamy dekorację stołu bożonarodzeniowego z białym obrusem, na którym znajdzie się czarny podtalerz, do tego biały talerzyk deserowy oraz biała miseczka. Całości dopełnią gałązki świerku, starannie złożone serwetki oraz świece ułożone wokół białego talerza z rybą. Magicznie, prawda?

Warto pamiętać, że piękny świąteczny stół można zaaranżować za pomocą zaledwie kilku dodatków oraz zastawy o klasycznym, prostym kształcie, które można znaleźć w Pepco. Ułożenie stołu jadalnego tak, jakbyś jadł w restauracji, nie wymaga wiele wysiłku. Wystarczy uruchomić wyobraźnię, dobrać odpowiednią zastawę, a następnie wokół niej stworzyć magiczną scenerię w eleganckim stylu. Kilka świec lub zastaw lampek LED z gwiazdkami umieszczonych na środku stołu rzuci przytulny blask, gdy dzień zmieni się w noc. Natomiast mieszanka świeżego, zielonego świerku i szyszek jest super prostym, popisowym naturalnym elementem dekoracyjnym, który na dodatek nie będzie Cię nic kosztował!