Obrazy w mieszkaniu

Są takie wnętrza, którym brakuje życia, wydają się zbyt zachowawcze, pozbawione charakteru. Warto wtedy sięgnąć do świata sztuki, aby odnaleźć obraz, który nada przestrzeni niepowtarzalny charakter. Nie trzeba być koneserem sztuki - wystarczy zajrzeć na naszą stronę. Każdy znajdzie tam obrazy na ścianę, które będą idealnie komponować się wnętrzem salonu, biura, sypialni lub innego pomieszczenia.

Obrazy do salonu i obrazy do biura

Jeśli jesteśmy miłośnikami realistycznych obrazów takich, jak ,,Bitwa pod Grunwaldem” Jana Matejki, ,,Dama z gronostajem” Leonarda da Vinci ,,Dziewczyna z perła” Vermeera czy obrazy Matki Boskiej niderlandzkich mistrzów, warto pomyśleć o zamówieniu reprodukcji ulubionego obrazu. Najbardziej efektowny będzie w tym przypadku olejny obraz na płótnie. Jeśli decydujemy się na takie rozwiązanie, ważna będzie oprawa obrazu. Warto dobrać taką, która będzie pasowała zarówno do obrazu, jak i do wnętrza naszego mieszkania. Jeśli przestrzeń jest niewielkich rozmiarów, ciężkie, złocone ramy będą ją dodatkowo przytłaczać. Lepiej w tym wypadku wyposażyć nasze obrazy w skromniejsze, lżejsze ramy.
Jeśli obraz ręcznie malowany jest dla nas zbyt dużym wydatkiem, możemy zdecydować się na wydruk. Popularne sklepy z wyposażeniem wnętrz oferują obrazy nadrukowane na płótnie. Możemy wybrać swojego ulubionego autora – obrazy Van Gogha, Picassa, Salvadora Dali, obrazy Beksińskiego.
Jeśli jesteśmy fanami sztuki nowoczesnej, kolorowa abstrakcja na jednolitej ścianie na pewno ożywi wnętrze. Nowoczesne obrazy sprawdzają się doskonale również w budynkach biurowych. Ciekawym rozwiązaniem dla przestrzeni biurowych są również plakaty, które są bardzo efektowne i mniej kosztowne, niż obrazy ręcznie malowane.

Obrazy do sypialni

Sypialnia to miejsce naszego odpoczynku, przestrzeń, w której mamy czuć się swobodnie. Warto więc wybrać taki obraz do sypialni, który będzie wprowadzał nas w dobry nastrój. Może to być portret bliskiej osoby albo obraz namalowany ze zdjęcia, które zrobiliśmy w trakcie podróży. Miłośnicy florystyki powinni zdecydować się na obraz kwiatów, np. namalowany akwarelą. Być może dobrym pomysłem będzie samodzielne wykonanie dzieła? Na naszej stronie znajdziecie wskazówki, które pomogą wam zrealizować ten pomysł.

Zobacz także:

Trendy Sztuka Dekoracje wnętrz Ściany Wzory Malowanie Dekoracje Lustra Dodatki

obrazy