ogród ekologiczny

 • Dlaczego warto zrezygnować z trawnika na rzecz łąki kwietnej?

  Dlaczego warto zrezygnować z trawnika na rzecz łąki kwietnej?

  Mimo, że w przestrzeni miejskiej coraz więcej uwagi poświęca się łąkom kwietnym, zastępując nimi trawniki, wciąż niewielu posiadaczy ogrodów zdaje sobie sprawę z licznych zalet posiadania łąki.

 • Woda w nowoczesnym ogrodzie - najnowsze trendy

  Woda w nowoczesnym ogrodzie - najnowsze trendy

  Woda w nowoczesnym, modnym ogrodzie jest obowiązkowa. Jednak dzisiaj mamy do wyboru znacznie więcej, niż tylko tradycyjne oczka wodne i fontanny. Zobacz propozycje, sprawdź ile to kosztuje

 • Ogród z odzysku

  Ogród z odzysku

  W tym niezwykłym ogrodzie zadbano o to by budowa jak i utrzymanie ogrodu były ekologiczne. Ściany patio zbudowano z kamiennego gruzu, rzeźby z paneli słonecznych produkują prąd, oczyszczalnia trzcinowa uzdatnia szare ścieki, a w niewielkich pojemnikach można kompostować resztki. Wszystko doskonale zorganizowane tworzy, na niewielkiej przestrzeni, nowoczesny i harmonijny ogród.

 • Wertykalny Ogród - natura w mieście

  Wertykalny Ogród - natura w mieście

  Czy roślinom potrzebna jest gleba? Nie, w zasadzie nie... Gleba to zaledwie mechaniczna "podpórka". To woda i rozpuszczone w niej minerały, światło słoneczne i dwutlenek węgla są roślinom nieodzowne, do procesu fotosyntezy.

Więcej o:

ogród ekologiczny

 • 10 pomysłów jak wykorzystać deszczówkę

  można się "raczyć" także, gdy nie pada! Zainstalujcie w ogrodzie ekologiczny prysznic. Możecie kupić specjalne zestawy albo samemu zamontować pojemnik z kranikiem, do którego przymocujecie końcówkę prysznica. Jeśli zbiornik zamocujecie na słońcu, wody nie będzie trzeba podgrzewać. Cóż za radość