orynnowanie

 • Rynny - czym kierować się przy wyborze? Poradnik budowlany

  Rynny - czym kierować się przy wyborze? Poradnik budowlany

  Obowiązkowym elementem każdego domu jest orynnowanie. Odpowiednio dobrany i przede wszystkim sprawnie działający system odprowadzi wodę deszczową z dachu i ochroni ściany budynku przed wilgocią. Czym kierować się przy wyborze rynien? Jakie wyróżniamy rodzaje? Przygotowaliśmy poradnik budowlany.

 • Rynny i systemy rynnowe. Jakie rynny wybrać?

  Rynny i systemy rynnowe. Jakie rynny wybrać?

  Obowiązkowym elementem domu jest orynnowanie. Odpowiednio dobrany, sprawnie działający system odprowadzi wodę deszczową z dachu i ochroni ściany budynku przed wilgocią. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni system rynnowy.

 • Robot do czyszczenia rynien

  Robot do czyszczenia rynien

  Występujące coraz częściej w Polsce ulewne deszcze uzmysławiają nam jak ważne jest utrzymanie w odpowiedniej kondycji systemu odprowadzania wody z dachu. Zalegające w rynnach liście i gałęzie mogą powodować zapchanie trudnych do udrożnienia rur spustowych i wylewanie się na zewnątrz nadmiaru wody podczas opadów. W czyszczeniu rynien może nam pomóc Looj 330 - robot marki iRobot.

 • Niewidoczny dla oka system bezokapowy firmy Galeco

  Niewidoczny dla oka system bezokapowy firmy Galeco

  Firma Galeco wprowadziła na rynek innowacyjny bezokapowy system rynnowy. Montowany bezpośrednio w ociepleniu budynku idealnie synchronizuje się z pokryciem dachowym i elewacją, dzięki czemu, spełniając wszystkie funkcje systemu odprowadzającego wodę, pozostaje całkowicie niewidoczny.  

 • Stalowy system rynnowy Flamingo Magnelis

  Stalowy system rynnowy Flamingo Magnelis

  Firma Budmat wprowadza do sprzedaży nowy, stalowy system rynnowy Flamingo z odporną na korozję powłoką Magnelis.

 • Regulowany narożnik zewnętrzny rynny

  Regulowany narożnik zewnętrzny rynny

  Szczelna konstrukcja rynien i rur spustowych zabezpiecza fasadę przed zawilgoceniami, dlatego tak ważne jest, by poszczególne elementy systemu rynnowego były kompatybilne i gwarantowały jego niezawodność. Narożnik zewnętrzny regulowany w kącie 90-150 st. Galeco PVC ułatwia montaż rynien na dachach o nietypowych konstrukcjach oraz wpływa na stabilność i prawidłowe funkcjonowanie całego systemu.

 • Nowy system rynnowy Marley z 50 letnią gwarancją.

  Nowy system rynnowy Marley z 50 letnią gwarancją.

  Firma Marley wzbogaciła swoją ofertę o system rynnowy Alutec wykonany z aluminium. Rynny i rury wykonane są z ciągnionego aluminium o grubości 1,5 mm (ponad dwukrotnie większej od innych rynien metalowych). Wszystkie pozostałe elementy systemu są również wykonane z aluminium.

Więcej o:

orynnowanie

 • Rynny i systemy rynnowe. Jakie rynny wybrać?

  odpowiadają odprowadzenie z połaci dachu wody deszczowej lub topniejącego śniegu. Odpowiednio działające orynnowanie zapewni bezpieczeństwo elewacji, nie będzie jej zalewało, dzięki czemu będzie ona bardziej trwała i estetyczna przez długie lata.   Rynny to tylko potoczna nazwa. By wszystko sprawnie

 • Rynny - czym kierować się przy wyborze? Poradnik budowlany

  System rynnowy - za co odpowiada? Rynny są odpowiedzialne za odprowadzenie z połaci dachu wody deszczowej lub topniejącego śniegu. Odpowiednio działające orynnowanie zapewni bezpieczeństwo elewacji, nie będzie jej zalewało, co zagwarantuje trwałość i estetyczny wygląd przez długie lata. Rynny to

 • Dachówka ceramiczna czy betonowa? Jaką dachówkę wybrać na dach

  mchem. Obowiązkowym elementem domu jest orynnowanie - dowiedz się więcej >> Dostępne są również inne barwy dachówek tego typu. Kolory powstają poprzez barwienie gliny lub podczas procesu angobowania. Do produkcji modelu dodaje się dodatek uszlachetniający, często kwarc, który podnosi jakość

 • Konserwacja i zabezpieczenie rynien w okresie jesienno-zimowym.

  bowiem dwa rodzaje kabli, o czym mówimy poniżej. System grzewczy do rynien - czy warto zainwestować? Warto, szczególnie na obszarach z bardzo dużym nasileniem opadu śniegu. System zabezpiecza orynnowanie przed nadmiarem śniegu, przed oblodzeniem i