piękne ogrody

 • Liliowce. Azjatyckie królowe ogrodów

  Liliowce. Azjatyckie królowe ogrodów

  Liliowce to rośliny niezwykłe. Piękne a zarazem długowieczne i niezwykle odporne. Dlatego zostały uznane za królowe ogrodów i będą w nich rządzić niepodzielnie w nadchodzącym sezonie.

 • Odśnieżanie, czyli co łączy grubodzioba z nartami

  Odśnieżanie, czyli co łączy grubodzioba z nartami

  O czym pisać w grudniu? Przecież o tej porze roku nasze prace w ogrodzie ograniczają się co najwyżej do odśnieżania. Tymczasem - po pierwsze - może być ono fajną zabawą, po drugie - dzięki niemu możemy przywabić do ogrodu interesujące zwierzaki.

 • Ogrody we "Władcy pierścieni"

  Ogrody we

  1 stycznia w polskich kinach będziemy mogli zobaczyć "Powrót króla", ostatnią część trylogii "Władca pierścieni". Wspaniałe zdjęcia, urzekające krajobrazy zjednały tej produkcji miliony fanów na całym świecie. Zaglądamy do filmowych ogrodów hobbitów, elfów i czarodziejów.

 • Ogród pani Olgi Kubalik z Buszkówca (poczta Kostrzyn Wlkp.)

  Ogród pani Olgi Kubalik z Buszkówca (poczta Kostrzyn Wlkp.)

  ?Jednym z powodów do radości w życiu jest nasz mały ogródek - pisze pani Olga. - Gdy rozmyślam o nim często biorę do ręki egzemplarze czasopisma "Ogrody" i szukam natchnienia lub po prostu sycę oczy pięknymi zdjęciami. W najbliższej rodzinie mamy prawdziwych kwiatoholików. Mama, Babcia, Ciocia wciąż wypatrują nowych roślin, choć ich piękne ogrody pękają w szwach. Nasz zielony zakątek jest niewielki, jednak słońce i pory roku sprawiają, iż wciąż fascynuje. Wyjątkowo kolorowo prezentował się tej jesieni. Nie boję się zmian. Wiosną zdecydowałam się przenieść oczko wodne i dzięki temu zyskałam więcej miejsca do wypoczynku. Moim marzeniem jest optycznie powiększyć ogród poprzez zamontowanie lustra. Teraz podczas zimowych wieczorów będę wertować "Ogrody" i kto wie co jeszcze wymyślę."

 • Numer 7/2005

  Numer 7/2005

  Powojniki dla początkujących * Ogród z letnią jadalnią * Jak szybko ocienić taras * Rabata z oczkiem wodnym * Rośliny do pary * Grille i akcesoria * Podpory pod pnącza

 • Numer 11/2004

  Numer 11/2004

  Buszując w trawach * Jesień w kolorze dyni * Ogród od frontu * Ciepłe okrycie na miarę * Prąd zmian *

 • Numer 4/2003

  Numer 4/2003

  * Kolorowe wiejskie rabaty * Tarasy nad wodą * Budujemy altanę * Własny las na działce

 • Numer 3/2003

  Numer 3/2003

  * Miniaturowe krzewy * Kwitnące pnącza - projekty i aranżacje * Ogród wodny * Kompozycje z roślin cebulowych

 • Numer 2/2003

  Numer 2/2003

  * Zakładamy ogród japoński * Ozdobne odmiany leszczyny * Miniaturowe iglaki * Migdały i figi z własnego drzewka

Więcej o:

piękne ogrody