Polski projekt dzisiaj

Często zdarza nam się mówić “dobre, bo polskie” - co to właściwie oznacza? Najczęściej chodzi o rodzimą produkcję, ale obecnie coraz częściej używamy takiego określenia w odniesieniu do designu. Polski projekt ma się coraz lepiej - kształcimy coraz większą liczbę projektantów, którzy tworzą rzeczy jedyne w swoim rodzaju. Otwieramy się też na świat w poszukiwaniu coraz to nowych inspiracji - podróżujemy, prowadzimy wymiany studenckie, niezliczona liczba krajowych marek współpracuje z zagranicą. Polski projekt ma więc solidny fundament, na którym może rosnąć w siłę.

Polski projekt - wzornictwo

Polski projekt to polscy projektanci - a ci dorównują poziomem do twórców na Zachodzie. Przykłady Oskara Zięty czy Roberta Majkuta pokazują, że niełatwe branże jak wzornictwo i projektowanie wnętrz potrafią stworzyć polskim twórcom warunki do międzynarodowej kariery. Polski projekt to jednak nie tylko wielkie nazwiska - mamy w kraju wielu projektantów, którzy stworzyli własne marki i z powodzeniem produkują ciekawe meble oraz akcesoria do wnętrz. Polski projekt to także studenci takich kierunków, jak architektura wnętrz, wzornictwo przemysłowe, projektowanie graficzne czy projektowanie ubioru. Już w trakcie nauki tworzą niejednokrotnie niezwykłe koncepcje, które czasem stają się początkiem myślenia o własnym biznesie.

Polski projekt - gdzie kupić

Polski projekt - to brzmi dumnie, ale czy nieprzystępnie? Projektanci tworzą nie tylko dla wielkich marek i nie tylko za duże pieniądze. Obecnie mamy bogatą ofertę designerskich mebli i akcesoriów do wnętrz, które mieszczą się w różnych przedziałach cenowych - więc każdy znajdzie coś dla siebie. Polski projekt jest dostępny nie tylko w eleganckich butikach i na aukcjach - znajdziemy go również w galeriach handlowych, na ekspozycjach prezentowanych w ramach targów i branżowych eventów, w większości sklepów oferujących wyposażenie wnętrz czy wreszcie w internecie - zarówno w wirtualnych sklepach projektantów, jak i na dużych platformach handlowych. Polski projekt możemy też otrzymać na indywidualne zamówienie - poprosić o dopasowanie kształtu, koloru i funkcjonalności do naszych upodobań i potrzeb.

Polski projekt - inwestycja na lata

Polski projekt może być świetną inwestycją kapitału. Kiedyś kupowaliśmy antyki - obrazy znanych malarzy i unikatowe meble, które przechodziły z pokolenia na pokolenie - lub biżuterię. Dzisiaj mamy o wiele szersze możliwości lokowania pieniędzy, których nie chcemy trzymać na kontach bankowych. Polski projekt jest jedną z nich. Współczesne dzieła naszych twórców mają szansę za kilkanaście lat stać się towarem bardzo pożądanym na rynku, szczególnie te modele, które zostały stworzone w ramach kolekcji limitowanych. Polski projekt powinien znaleźć się w każdym polskim domu - choćby pod postacią drobiazgów.

Zobacz także:

Design Wzory Inspiracje Porady Dekoracje Wzornictwo Projekty i prezentacje Architektura

polski projekt