polskie meble
-
"Nowe meble" vintage i retro. Tak łączą jakość z klasyką stylu lat 50.
Wnętrza utrzymane w stylu mid-century modern nie muszą być dekorowane wyłącznie starymi meblami, które mają po kilkadziesiąt lat. Polski rynek meblarski dostosował się do trendów wnętrzarskich, oferując "nowe meble" vintage i retro. Mają nowoczesne rozwiązania, nie rezygnując z ponadczasowej stylistyki lat 50. i 60. To klasyki z rodzimego podwórka, które zostaną z nami na dłużej.
-
Po latach zmienili zawód i oddali się pasji. Dziś tworzą polski design
Pasja stała się dla nich sposobem na życie, ale dopiero po wielu latach tułaczki po korporacyjnych korytarzach w kraju i za granicą. Dziś tworzą design o świetnej formie, w który chętnie inwestują Polacy. Oto ciekawe historie trzech rodzimych marek i ich twórców.
-
Meble must have 2020, czyli "Orły" polskiego designu
Unikatowe polskie meble zostały nagrodzone prestiżowym tytułem must have 2020. To świetny design - projekty twórcze, niebanalne, nowoczesne. Na przykład modułowy regał inspirowany Bauhausem, sofa w stylistyce lat 70. i 80., albo stoliki, lampy, lustra o kaligraficznych wzorach.
-
Meblarski modernizm rozpoczął Wyspiański? "Arts and crafts", dzięki którym polskie meble dekorują dziś świat
Polskie meble to piękna sztuka i solidne rzemiosło z drewna. Taką wizję meblarską przedstawiał już w XIX wieku Stanisław Wyspiański. Według wielu - piękną, trwałą, niekoniecznie praktyczną, za to idealną na deski teatru. Dziś udało się wszystko połączyć, by ucieszyć najbardziej wymagających. To polskie meble dekorują Europę, a 2020 chcą ozdobić świat: USA, Kanadę, kraje Bliskiego Wschodu. Czy dotrą za ocean?