schowki
-
15 pomysłów na schowki w łazience
Mała ilość miejsca w naszych łazienkach wymaga kreatywności w planowaniu miejsc na przechowywanie. Prezentujemy kilka ciekawych pomysłów na schowki, w których pomieścisz ręczniki, kosmetyki czy środki czystości.
-
Szafa w sypialni - wolno stojąca czy w zabudowie? Jaką szafę wybrać?
Najlepsza w sypialni byłaby garderoba. Na nią jednak potrzeba ok. 3-4 m kw. powierzchni. Gdy w sypialni miejsca brakuje, pozostaje szafa. Ale jaka? Szafa wnękowa czy wolnostojąca? Podpowiemy, na co zwrócić uwagę, aby wybór był trafny.
-
Sprytne pomysły na przechowywanie w małym mieszkaniu
Jak wygospodarować dodatkowe miejsce na przechowywanie w małym mieszkaniu w bloku? Podpowiadamy, gdzie znaleźć miejsce na schowki. Niektóre pomysły są genialnie proste.
-
22 pomysły na ukrycie brzydkich rzeczy w twoim domu
Jeśli chcesz ukryć kilka brzydkich detali w domu, jeśli nie możesz znaleźć właściwej ładowarki w stosie poplątanych kabli, a porysowana lodówka aż błaga o wymianę - trafiłeś we właściwe miejsce.
-
Pomysłowe schowki w kuchni
Brakuje ci miejsca na przechowywanie w kuchni? Mamy 12 pomysłów na kuchenne schowki. Zaoszczędzisz miejsce i pomieścisz wszystkie sprzęty i naczynia.
-
10 wygodnych schowków w kuchni
Dużo przestrzeni do przygotowywania posiłków, wystarczająco miejsca do przechowywania, sprytne pomysły na schowki - zobacz nasze propozycje na zorganizowanie kuchni idealnej.
-
Podesty: sprytne pomysły na schowki
Szukasz w mieszkaniu dodatkowego schowka, chcesz wydzielić jakiś kąt lub po prostu urozmaicić wnętrze? Pomyśl o podeście - zgrabnie połączysz wszystkie te funkcje.
-
Łazienka: 20 pomysłów na schowki
W małej łazience schowki są może nawet ważniejsze niż w przestronnym pomieszczeniu. Bo jeśli kosmetyki i inne drobiazgi będą przechowywane na wierzchu, we wnętrzu szybko zapanuje bałagan.
-
Inspiracje: półki i schowki w małej łazience
Urządzenie małej łazienki to duże wyzwanie. W niewielkich pomieszczeniach liczy się każdy centymetr kwadratowy. Jak mądrze wykorzystać przestrzeń takiego wnętrza?
-
Kufry i skrzynie: nie tylko na dziecięce skarby
Wydawać by się mogło, że to meble z przeszłości, starodawne i niemodne. Tymczasem doskonale wpisują się w wystrój wnętrz stylizowanych, będąc dodatkowym miejscem do przechowywania.
-
Wnętrza: ukryj za ścianką
Nie trzeba stawiać pełnej ściany, żeby zasłonić lub oddzielić część wnętrza. Czasem wystarczy wąska ścianka albo przegroda, która nie sięga sufitu. Można ją zrobić nawet ze szkła.
-
Szafki kuchenne: gdzie trzymać butelki z winem?
Żeby wino mogło leżakować, przyda się szafka lub półki pozwalające na ułożenie butelek w odpowiedniej pozycji. A jeśli nie możemy sobie pozwolić na taki mebel, kupmy gotowy stojak - stawiany na blacie lub... zawieszany na ścianie.
-
Przechowywanie: pudełka na buty małe i duże
Porozrzucane buty nie tylko tworzą bałagan, ale na dodatek niszczą się. Żeby tego uniknąć, zainwestujmy w przeźroczyste pudełka, dzięki którym zaprowadzimy ład w swoim obuwiu. Schowane do szafy wraz ze zmianą sezonu, bez szwanku przetrwają do następnego.
-
Mieszkanie: szukamy miejsca
O co najczęściej pytają Państwo redakcję? Zebraliśmy najczęściej sygnalizowane problemy i postaralismy się je rozwiązać na wizualizacjach. Dziś - szukamy miejsca. Na wszystko.
-
Wnętrza - łazienka: 15 pomysłów na wnękę nad sedesem
Sedesy podwieszane, montowane na ściankach instalacyjnych, to coraz częściej spotykane wyposażenie naszych łazienek. Jak wykorzystać przestrzeń nad ścianką? Oto 15 podpowiedzi.
-
Meble: na niecałą ścianę
Wydawałoby się, że meblościanka już nie gości w naszych domach. A jednak nadal jest bardzo popularna, tyle tylko, ze zmieniła swoją formę. Już nie przykrywa całej ściany, a składa się z kilku elementów, które zazwyczaj możemy dowolnie układać.
-
Szafy w przedpokoju
Ile rzeczy musi się zmieścić w niewielkim zwykle przedpokoju! Aby utrzymać wśród nich porządek, a przy okazji także we wnętrzu, warto wstawić pojemne meble, w których każdy przedmiot będzie miał swoje miejsce.
-
Modne akcesoria: gazetowniki na ścianę
Gazety i ulubione czasopisma zalegają na stoliku albo na podłodze? Kup gazetownik, który ułatwi trzymanie ich w jednym miejscu. Możesz go zawiesić na ścianie - producenci oferują coraz więcej takich modeli.
-
Wyposażenie wnętrz: bałagan? Nie, dziękuję
Na przywitanie spóźnionej wiosny warto zrobić porządek w ogrodzie lub wyciągnąć z piwnicy rower czy inny sprzęt sportowy albo wyjąć odkurzacz i posprzątać samochód. Czynności dość proste, ale gdy w garażu, piwnicy, czy w innym pomieszczeniu gospodarczym panuje bałagan to wyciągnięcie stamtąd czegokolwiek graniczy z cudem. Zacznijmy więc od uporządkowania pomieszczeń magazynowych w naszych domach. Oto kilka propozycji jak sobie z bałaganem poradzić.
-
Akcesoria: kufry, paki i skrzynie
Obecnie rzadko się zdarza, że jak w Tuwimowskiej Lokomotywie wyruszamy z nimi w podróż. Teraz kufry i skrzynie służą nam jako praktyczny element wyposażenia wnętrz.
-
Dwupoziomowa kawalerka
Niewielka męska kawalerka ma dwóch współlokatorów. Jednym z nich jest Jaś, drugim - jego kot Baltazar.
-
Domowe schowki - gdzie je najlepiej umieścić
Jeśli potrzebne rzeczy są zawsze pod ręką, nie trzeba nieustannie przemierzać mieszkania w tę i z powrotem, łatwiej też utrzymać porządek. Domowe schowki najlepiej jest mieć w pobliżu miejsc, w których używa się przechowywanych w nich przedmiotów.
-
Mała łazienka: sztuka powiększania
Gdy niewielki metraż uniemożliwia wygodne zagospodarowanie łazienki, warto wziąć pod uwagę nietypowe rozwiązania - powiększenie wnętrza kosztem jednego z sąsiednich pomieszczeń.
-
Schowki: szafki łazienkowe na różne sposoby
Miejsca na przechowywanie nigdy dość, zwłaszcza w niedużej łazience, gdzie łatwo o nieład wśród trzymanych na wierzchu kosmetyków i drobiazgów. Oto jak w prosty sposób można zwiększyć liczbę schowków, a architektoniczne wady - niewymiarowe wnęki, załamania ściany - przekuć w zalety.
-
Domowe schowki. Zobacz, gdzie ich szukać!
Jakie określenia najczęściej kojarzą się nam ze schowkiem? Praktyczny, podręczny, pojemny, przydatny... A efektowny? Przecież może być i taki!
-
Kuchnia z wyspą
Jest niczym niewielki kawałek lądu otoczony zewsząd wodą. I jak do prawdziwej wyspy można do niej dotrzeć z każdej strony.
-
45,8 m kw., dla 3 osób: przytulne mieszkanie na poddaszu
Nasze mieszkanie znajduje się na poddaszu. Powierzchnia użytkowa wynosi 45,8 m kw., całkowita (obrys po podłodze) - 60 m kw. Ściany kolankowe (pod skosami dachu) mają wysokość 1,4 m - nie tak mało, ale i tak utrudnia nam to sensowne urządzenie wnętrz. Jak się uporać z tym problemem? Pokoje są dwa, a my chcielibyśmy mieć salonik, pokój dla córki oraz wygodne miejsce do spania dla nas - czy jest szansa na wygospodarowanie dodatkowego pokoju? Jak zaaranżować kuchnię i łazienkę? Nie chcemy likwidować pomieszczenia gospodarczego. Łucja i Paweł z Gniezna
-
46,5 m kw., dla 1 osoby: wygodna sypialnia z szafą lub schowkami
Rozkład dwupokojowego mieszkania nie do końca spełnia moje oczekiwania. Mam spory problem z zagospodarowaniem sypialni. Przeznaczony na nią mniejszy pokój ma bardzo niekorzystne proporcje - jest długi i wąski, jak więc ustawić w nim duże łóżko? Przy sypialni przydałaby się garderoba, natomiast w pokoju dziennym - kąt jadalny. Nie lubię zamkniętych przestrzeni, dlatego zastanawiam się nad otwarciem kuchni. Szukam także dobrego pomysłu na zaaranżowanie łazienki. Katarzyna ze Szczecina
-
47,5 m kw. dla 2 osób: szafy, schowek i praktyczna garderoba
Zastanawiamy się, gdzie zaplanować w mieszkaniu moją wymarzoną garderobę, szafy oraz schowek gospodarczy, w którym zmieściłyby się między innymi środki czystości i pralka (dzięki temu w niezbyt dużej łazience byłoby więcej miejsca). Przydałby się nam także zaciszny kąt do pracy z wygodnym biurkiem - czy lepiej umieścić go w pokoju dziennym, czy może w sypialni? Szukamy też dobrego pomysłu na zaaranżowanie łazienki i kuchni. Aleksandra z Lublina
-
50 m kw. dla 2 osób: pokój z małym schowkiem
Nasze mieszkanie składa się z dwóch pokoi, kuchni, łazienki i przedpokoju. W przedpokoju na wysokości 140 cm znajduje się duże okno. ponadto przy mniejszym pokoju jest niewielki schowek. zastanawiamy się, jak najlepiej wykorzystać urok tak nietypowych rozwiązań. Prosimy też o zaplanowanie miejsca do pracy. Ewa z Krakowa