Do czego jeszcze można wykorzystać zamrażarkę? Zdziwisz się!

Przyzwyczajeni do standardowego zastosowania sprzętu AGD, niewielu z nas nie zdaje sobie sprawę jak pomocne może być zimno pochodzące z lodówki czy zamrażarki. Działa odkażająco, wydłuża datę ważności produktów spożywczych, a także żywotność ubrań i nie tylko. Eksperci firmy Whirlpool przedstawiają ciekawostki dotyczące zamrażania i niekonwencjonalne metody wykorzystania zamrażarki.
Włóż pluszaka do zamrażarki! Włóż pluszaka do zamrażarki! Fot. Pixabay.com / Alex_Fotos / CC0 Public Domain

Odkażanie pluszaków

Pluszowe zabawki Twojego dziecka wymagają systematycznego czyszczenia. Te wypełnione łatwo nasiąkliwym materiałem stanowią największe wyzwanie. Alternatywnym sposobem na pozbycie się niechcianych bakterii jest włożenie ich do plastikowej torebki, a następnie do zamrażarki. Po takim zabiegu możesz mieć pewność, że większość bakterii zginie w niskich temperaturach.

Wkładając koce i poduszki do zamrażarki, usuwasz roztocza! Wkładając koce i poduszki do zamrażarki, usuwasz roztocza! Fot. Pixabay.com / StockSnap / CC0 Public Domain

Poduszki, kołdry i koce wolne od roztoczy

Roztocza są silnymi alergenami. Walka z nimi jest bardzo żmudna i monotonna. Niewidoczne dla oka pajęczaki ukrywają się w pościeli czy kocach. Aby się ich pozbyć warto włożyć produkty tekstylne na kilkanaście godzin do zamrażarki. Po problematycznych roztoczach nie będzie śladu.

Zamrożoną gumę łatwiej usuniesz! Zamrożoną gumę łatwiej usuniesz! Fot. Pixabay.com / RyanMc Guire / CC0 Public Domain

Guma do żucia

Kiedy do ubrania lub torebki przyczepi się niechciana guma do żucia, najprościej usunąć ją poprzez umieszczenie danej części garderoby w zamrażarce. Po kilku godzinach mrożenia guma stanie się na tyle krucha, że dzięki niewielkiemu tarciu całkowicie się wykruszy.

"Zamrożoną" patelnię łatwiej umyjesz Fot. Pixabay.com / Tomasz_Mikolajczyk / CC0 Public Domain

Brudna patelnia

Ciężki do usunięcia zabrudzenia na patelni to zmora niejednej gospodyni domowej. Istnieje jednak niebanalny sposób na ich zniwelowanie - wystarczy wsadzić naczynie na chwilę do zamrażarki. Z pewnością ułatwi to pozbycie się uporczywego brudu, a zmywanie będzie dużo prostsze.

W zamrażarce odświeżysz jeansy! W zamrażarce odświeżysz jeansy! Fot. Pixabay.com / aneta110/ CC0 Public Domain

Jeansy

Aby odświeżyć jeansy bez użycia wody, należy umieść je plastikowej torbie, włożyć do zamrażarki i wyjąć po kilku dniach. Będą wyglądały jak nowe - nie stracą koloru ani kształtu, a niezwykle niska temperatura pozbędzie się bakterii nagromadzonych na materiale, które są źródłem przykrego zapachu

W zamrażarce przechowuj ziarna kukurydzy W zamrażarce przechowuj ziarna kukurydzy Fot. Pixabay.com / Vijayanarasimha / CC0 Public Domain

Nasiona

Zamrażarka jest doskonałym miejscem na przechowywanie nasion np. dyni czy słonecznika, Umieszczone w szczelnych woreczkach dłużej będą zdatne do spożycia.

W zamrażarce przedłużysz trwałość świec W zamrażarce przedłużysz trwałość świec Fot. Pixabay.com / Didgeman / CC0 Public Domain

Świece woskowe

Aby przedłużyć żywotność świec i sprawić by wolniej się paliły należy włożyć, je do zamrażarki na kilka godzin przed zapaleniem. Posłużą nam dłużej podczas romantycznego wieczoru czy uroczystej kolacji.

Jak uratować skurczony sweter? Jak uratować skurczony sweter? Fot. Pixabay.com / jackmac34/ CC0 Public Domain

Sweter się skurczył!

Kiedy ulubiony sweter zbiegnie się podczas prania, możemy na własną rękę sprawić, aby wrócił do pierwotnego rozmiaru. Jednym ze sposobów jest zamrażanie - mokry sweter należy delikatnie odcisnąć, zawinąć w folię plastikową, a następnie włożyć do zamrażarki. Rozciąganie powinno odbywać się powoli, na płasko. Powinno się to odbywać w temperaturze pokojowej, aby nie zniszczyć tkaniny.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.