Oto aplikacje, które działają bez połączenia z internetem

Wakacje, obce miasto, inny język - łatwo się zgubić. Sięgasz po telefon i niestety wgrana w niego mapa nie działa bez połączenia z internetem. Co zrobić?

Podczas pobytu za granicą często jedyną szansą na dostęp do sieci jest odnalezienie darmowego hotspotu Wi-Fi. Co jednak gdy nie ma dostępu do sieci? Wiele aplikacji świetnie działa w trybie offline, czyli bez internetu.

Mapy Google offline

Oglądając dowolny obszar mapy on-linewystarczy wybrać pole wyszukiwania, przewinąć w dół i wybrać opcję Zapisz nową mapę offline. Następnie należy wybrać interesujący nas obszar i wybrać przycisk Zapisz. Z tak zapisanej mapy można korzystać bez dostępu do sieci. Jednak bez połączenia niektóre jej funkcje nie będą działać - np. nie będzie można wyszukiwać miejsc w okolicy czy uruchomić nawigacji (choć już niebawem się to zmieni).

Tłumacz bez dostępu do sieci

Tłumacz Google to świetne narzędzie, szczególnie przydatne w podróży. Swobodnie można z niego korzystać offline - wystarczy, najlepiej przed wyjazdem, wybrać ikonę pobierania dla każdego języka, w którym chcemy tłumaczyć, np. polskiego i angielskiego. Ikonka pobierania znajduje się po wybraniu listy języków, po prawej stronie każdego z nich. Każdy z pakietów językowych zajmie w telefonie kilkaset MB.

Muzyka, filmy i książki w podróży

Korzystając z usługi Muzyka Google Play można pobrać każdy album i utwór do urządzenia, wystarczy tylko wybrać ikonkę pobierania, a następnie w aplikacji Muzyka Play użyć przełącznika Tylko pobrane. W przypadku filmów i książek działa to identycznie, jeśli dokonaliśmy zakupu lub wypożyczenia filmu w Google Play, to można go pobrać na smartfon korzystając z aplikacji Filmy Play, a w przypadku książek - Książki Play.

Ulubione magazyny offline

Korzystając z aplikacji Kiosk Google Play można czytać tysiące płatnych i bezpłatnych serwisów internetowych, gazet i magazynów. Wiele wydawnictw umożliwia dodawanie artykułów do zakładek i czytanie ich w trybie offline. Wystarczy wybrać dany artykuł z dowolnego źródła opatrzonego logo, a następnie opcję Dodaj do zakładek w prawym górnym rogu. Wszystkie zapisane artykuły można znaleźć w sekcji Zakładki dostępnej z menu po lewej stronie.

Jak odszukać Wi-Fi

Wi-Fi Finder - wskazuje lokalizacje ponad 550 tysięcy hotspotów - zarówno darmowych, jak i szyfrowanych, w 140 krajach świata. Aplikacja skanuje okolicę i pokazuje drogę do najbliższego hotspotu. Dzięki wbudowanej wyszukiwarce można ograniczyć poszukiwania do konkretnego miejsca (kawiarni, hotelu itp.). Wi-Fi Finder działa zarówno na smartfonach, jak i tabletach w trybie online oraz offline. Aplikację można pobrać za darmo z Google Play lub App Store.

Artykuły schowane do kieszeni

Aplikacja Pocket to jedno z popularniejszych rozwiązań do zapisywania treści ze stron WWW do przeczytania na później. Każdy artykuł, który trafi do Pocket jest zapisywany w pamięci telefonu, więc mamy do niego dostęp bez dostępu do sieci. Idealnie rozwiązanie na długi lot samolotem lub podróż pociągiem za granicą.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.