Jak się pozbyć brzydkiego zapachu z lodówki?

Chociaż pozbycie się brzydkiego zapachu z lodówki jest trudne, istnieje kilka sprawdzonych sposobów.

Otwierasz lodówkę i... coś jest nie tak. Problemem jest brzydki zapach. Przyczyn może być wiele: zepsute jedzenie, niewidoczna pleśń rozwijająca się w zakamarkach lodówki, niedomknięte, pojemniki czy otwarte puszki. Nieprzyjemny zapach może mieć też lodówka, która dawno nie była myta. Pozbycie się brzydkich zapachów z lodówki jest trudne. Istnieje jednak kilka wypróbowanych sposobów!

Po pierwsze....

Zacznij od dokładnego umycia lodówki wodą z płynem do mycia naczyń (lub wodą z octem).

ZOBACZ JAK ZROBIĆ DOSKONAŁY NATURALNY ŚRODEK CZYSZCZĄCY>>

Pamiętaj o "trudnych" miejscach - narożnikach, uszczelkach, okolicach pod zamrażalnikiem czy za pojemnikami na owoce. Całość dokładnie spłucz wodą z dodatkiem soku z cytryny.Pamiętaj aby bardzo dokładnie osuszyć lodówkę! Wilgoć sprawi, że bakterie będą rozwijały się znacznie szybciej!

Sprawdź otwór odpływowy we wnętrzu lodówki. Być może zapychają go reszki żywności? Wyjmij plastikową zatyczkę, wyczyść i włóż na miejsce. Jeśli masz lodówkę starszego typu, opróżnij i wyczyść pojemnik na wodę.

ZOBACZ, JAK WYCZYŚCIĆ PRZYPALONY GARNEK >>

Nieprzyjemny zapach jest nadal w lodówce. Co robić?

Wyczyściłeś dokładnie lodówkę, ale nieprzyjemny zapach pozostał? Na szczęście istnieje sporo produktów absorbujących zapach. Oczywiście możesz kupić w sklepie pochłaniacz zapachów (najczęściej z węglem aktywowanym), ale my polecamy kilka domowych sposobów (do wyboru).

Zaskakujące sposoby

Innym rozwiązaniem może być umieszczenie w lodówce miseczki pełnej żwirku dla kota. Chociaż brzmi to dziwnie, genialnie chłonie on wszystkie brzydkie zapachy. Pamiętaj aby w żadnym wypadku nie miał on kontaktu z jedzeniem.

Nieźle sprawdza się także brykiet węgla drzewnego. Umieść kilka sztuk głęboko w lodówce!

 

 

Więcej o: