Zaadoptuj kurę przez internet i miej własne jajka

Powstała internetowa platforma, za pomocą której można wybrać sobie kurę, nadać jej imię i co miesiąc otrzymywać do domu 20 ściółkowych jaj.

- Mieszkamy w blokach, więc nie mamy możliwości hodowania kur, ale chciałyśmy znaleźć takie jajka, które będą naprawdę dobre i ze sprawdzonego źródła - mówią pomysłodawcy akcji Zaadoptuj kurę. Na stronie internetowej zaadoptujkure.pl można wybrać swoją kurę, nadać jej imię i co miesiąc otrzymywać pod drzwi 20 ściółkowych jaj z fermy, w której mieszka twoja podopieczna. Dodatkowo możesz śledzić na YouTubie filmy pokazujące jej życie. Miesięczna opłata wynosi 29,99 zł. Można wykupić też pakiet kwartalny, a nawet roczny - wtedy w ciągu 12 miesięcy za opłatą 379 zł dostarczonych zostanie 240 jajek.

Pierwszym kurnikiem, który oferuje jaja w ramach akcji zaadoptujkure.pl, jest rodzinna ferma z Mazowsza, z Brudnic spod Żuromina. - Jako jeden z niewielu karmię kury własną paszą robioną na miejscu, a nie kupowanym, przemysłowym granulatem - mówi Adam Lewandowski, właściciel kurnika. Do projektu, za pośrednictwem strony internetowej, mogą zgłaszać się fermy, które oferują jaja klasy A produkcji ekologicznej.

Więcej o: