Nowy serwis, dzięki któremu wszystkie pozycje VOD masz pod ręką

Wystartował Vodcom.pl, serwis katalogujący pozycje wideo i oferty cenowe udostępniane przez dostawców VOD na terenie Polski - informuje serwis Satkurier.pl

Vodcom.pl to katalog filmów, seriali i programów, dostępnych w polskiej legalnej ofercie VOD (wideo na życzenie), wraz z bezpośrednimi linkami do materiałów wideo. Dzięki serwis można wyszukać interesującą nas pozycję wideo i przegląd miejsc, w których pozycja jest dostępna - podaje Satkurier.pl .

Z informacji operatora usługi wynika, że katalog pozycji wideo zawiera wszystkie aktualne oferty cenowe dostawców.

Wśród skatalogowani do tej pory dostawców znajdziemy: Vod.pl, Ipla i Cyfrowy Polsat, TVP VoD, Kinoplex, Chili.tv, Strefa VOD, Kino Świat, PlayPuls, Player.pl, Studio Filmowe TOR, Studio Miniatur Filmowych.

Jak podaje Satkurier.pl trwają prace nad dodaniem ofert kolejnych wydawców, ponieważ celem jest udostępnienie internautom możliwości przeglądania pełnej oferty filmowo-programowej w Polsce. Poza internetowymi serwisami VOD, porównywarka obejmie również oferty VOD dostępne na cyfrowych platformach tv, w telewizjach kablowych i u operatorów telekomunikacyjnych.

Jak korzystać z katalogu?

Można go przeszukiwać za pomocą takich filtrów jak: czas trwania filmu, cena, kategoria i gatunek, kraj i rok produkcji, czy kategoria wiekową materiału. Po zalogowaniu użytkownik ma możliwość przechowywania ulubionych pozycji w schowku. Jest też możliwość ustawiania notyfikacji o dostępności na pozycjach, które nie widnieją w aktualnej ofercie.

Jak podaje Satkurier.pl plany rozwoju serwisu obejmują też możliwość tworzenia przez internautę własnego ekosystemu urządzeń i mediów, w obszarze którego użytkownik będzie wyszukiwać interesujące materiały filmowe.

- Celem istnienia serwisu jest pomoc użytkownikom VOD w odpowiedzi na pytanie, gdzie mogą zobaczyć poszukiwany film - mówi współtwórca serwisu Jacek Skrodzki. - Kierujemy widzów wyłącznie do legalnych serwisów. Kwestia legalności treści, do których dostęp ułatwiamy i upraszczamy, jest dla nas fundamentalna. Głęboko wierzymy, że nasz serwis wspiera działania mające na celu ograniczenia szarej strefy w dostępie do materiałów wideo.

Tylko oferty legalne

Katalog porównuje wyłącznie oferty legalnie działających dostawców, posiadających licencje do dystrybucji materiałów wideo na rynku polskim. Vodcom.pl jest odnotowany w bazie legalnych źródeł prowadzonej przez Fundację Legalna Kultura, które dają dostęp do utworów z zachowaniem wszelkich praw przynależnych twórcom.

Vodcom.pl funkcjonuje w fazie beta od 30 września 2015 roku. Serwis kataloguje obecnie blisko 6 tysięcy filmów oraz ponad 60 tysięcy odcinków seriali i programów. Według danych operatora, z Vodcom.pl korzysta już ponad 30 tysięcy użytkowników miesięcznie - zauważa Satkurier.pl.

Więcej o: