Folia aluminiowa - do czego ją wykorzystać? 7 sprytnych pomysłów

Folia aluminiowa - znamy ją wszyscy. W folii pieczemy potrawy, przykrywamy nią dania, aby nie wystygły, owijamy nią kanapki. Ale folię aluminiową możemy też wykorzystać inaczej. Jak?

Folia aluminiowa a prasowanie

Folia idealnie sprawdzi się przy prasowaniu, bo skraca czas stania z żelazkiem. Folię umieść pod pokryciem deski do prasowania. Dzięki temu ciepło zostanie szybciej rozprowadzone i sukienka zostanie w mig uprasowana. A tak przy okazji – przypaliło Ci się żelazko? Kilka razy przejedź nim po kawałku folii! Efekt Cię zaskoczy.

Folią aluminiową wyszorujesz przypalone garnki

Folia przydaje się do szorowania garnków czy przypalonych patelni. Zwiń ją w kulę i szoruj! Dzięki temu że łatwo się odkształca, nie porysuje nawet najdelikatniejszych powierzchni. Foliowa kula świetnie sprawdzi się także przy czyszczeniu piekarnika, grilla lub blach do pieczenia. Znakomicie również wyczyści ślady rdzy na przedmiotach chromowanych.

ZOBACZ TEŻ: DO CZEGO WYKORZYSTAĆ SASZETKI Z PUDEŁEK PO BUTACH?>>

Folia aluminiowa uratuje srebro

Twoje srebrne łańcuszki i pierścionki zaśniedziały? Platery też nie błyszczą? Wyłóż naczynie folią, połóż na niej przedmioty do czyszczenia, zalej gorącą wodą z solą (na litr wody weź 5 łyżeczek soli). Po kilku godzinach wyjmiesz czyste srebra.

embed

Folia aluminiowa a tępe nożyczki

Masz tępe nożyczki? Złóż folię kilka razy i przecinaj nożyczkami. Poczujesz, jak za każdym cięciem robią się ostrzejsze.

Folia aluminiowa a elektryzujące się ubrania

Aby ubrania nie elektryzowały się, umieść zmięty arkusz folii w bębnie pralki. W ten sposób usuniesz ładunki elektrostatyczne z ubrań.

ZOBACZ TEŻ: JAK ZROBIĆ TABLETKI DO ZMYWARKI?>>

Folia aluminiowa nada kształt

Z folii łatwo możesz stworzyć naczynia w potrzebnym Ci kształcie. Np. uformujesz lejek, dzięki któremu bez uronienia kropelki przelejesz płyn do butelki albo tworząc foremkę upieczesz tort o niespotykanym kształcie (np. gwiazdy albo trójkąta). Chcesz ozdobić tort kremem, a nie masz rękawa cukierniczego? Zrób go właśnie z folii – zwiń arkusz w tutkę i obetnij końcówkę – rękaw jak malowany!

Folia aluminiowa - ulubiona zabawka kotów

Czy wiesz, że większość kotów uwielbia zabawy z kulką zrobioną z foli? Wypróbuj, a kot będzie zachwycony!

ZOBACZ, DO CZEGO MOŻESZ WYKORZYSTAĆ FOLIĘ ALUMINIOWĄ>>

Więcej o: