Jak udrożnić rury domowym sposobem? Nie potrzebujesz chemii!

Przerażają Cię silnie żrące płyny do udrażniania rur? Skuteczny, ekologiczny i kilkakrotnie tańszy środek przygotujesz samodzielnie z tego, co masz pod ręką.

Zatkane rury są prawdziwym koszmarem. Aby je odetkać, wcale nie musisz używać drogich preparatów chemicznych. Bardzo skuteczne środki można przygotować samemu. Będą nie tylko znacznie tańsze, ale też ekologiczne.

ZOBACZ TEŻ: JAK ZROBIĆ TABLETKI DO ZMYWARKI?>>

Domowy środek do udrożniania rur - pierwszy przepis

Do przygotowania pierwszego specyfiku będziesz potrzebować sody oczyszczonej i ocet. Szklankę sody wsyp do rury. Zalej szklanką octu i natychmiast przykryj odpływ korkiem lub nawet talerzykiem. Nie pochylaj się nad zlewem lub umywalką, bo z rury będą się wydobywać opary, które mogą podrażnić oczy! Syk, który usłyszysz i wydobywające się bąbelki, są jak najbardziej prawidłowe.

embed

Odczekaj pół godziny, zagotuj wodę i gdy przestanie wrzeć, wlej do rury. Znów zatkaj odpływ i poczekaj kolejne 30 minut. Po tym czasie wyjmij korek i przez 2-3 minuty wlewaj do rury gorącą wodę z kranu. Kanalizacja powinna być już drożna. Nie jest? Powtarzaj czynności tak długo, aż woda będzie spływać bez problemu.

ZOBACZ TEŻ: JAK ZROBIĆ PROSZEK DO PRANIA?>>

Domowy środek do udrożniania rur - drugi przepis

Możesz też taką samą ilość soli zmieszać z sodą oczyszczoną, np. 100 g soli i 100 g sody. Wsyp mieszankę do odpływu w umywalce lub zlewie i zalej octem (pół szklanki). Gdy ocet podgrzejesz, specyfik będzie jeszcze bardziej skuteczny. Uwaga, mikstura natychmiast zacznie się pienić i może nawet wypływać na zewnątrz! Zostaw ją na co najmniej godzinę (choć im dłużej, tym skuteczniej), po czym wlej do odpływu 2 litry wrzącej wody.

Domowy środek do udrażniania rur - trzeci przepis

Woda w zlewie wolno spływa? Świetnie sprawdzi się aspiryna. Wrzuć do odpływu dwie tabletki aspiryny i zalej szklanką octu. Uwaga, będzie mocno się burzyć! Po kilku minutach puść ciepłą wodę. Rury powinny się "odetkać".

Do czego wykorzystać saszetki z pudełek do butów? Zdziwisz się!

Zapisz

Więcej o:
Komentarze (9)
Jak udrożnić rury domowym sposobem? Nie potrzebujesz chemii!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: gonzo

  Oceniono 6 razy 4

  NIE POTRZEBUJESZ CHEMII !!! A ocet, soda ,aspiryna, sól, to niby co ? rośliny ? co za głupota.

 • Gość: piotrek

  0

  Czasami lepiej nie wlewać za dużo chemii wiem to z autopsji bo zajmuje się tym na co dzień to znaczy prowadzę Pogotowie kanalizacyjne w Szczecinie zapraszam do obejrzenia i przeczytania artykułu są tam zdjęcia co się dzieje z rurą pod wpływem różnych specyfików jest tam jedno fajne zdjęcie akurat odnośnie tego artykułu www.pogotowie-kanalizacyjne-krecik.pI/udraznianie-kanalizacji-po-remoncie

 • Gość: Piotr

  Oceniono 2 razy 0

  Ciężko czasami udrożnić kanalizację w razie problemów z zapchaną kanalizacją polecam się posiadamy elektryczną spiralę wuko- czyszczenie ciśnieniowe kamerę do kanalizacji www.pogotowie-kanalizacyjne-krecik.pI

 • Gość: hejka

  Oceniono 4 razy 0

  Mam wątpliwości czy soda + ocet to tani sposób na udrożnienie rur. Pojedynczy zabieg wynosi około dwóch złotych, a jak się nie uda za pierwszym razem ? Butelka kreta to około 7 zł i starcza na wiele i to skutecznych aplikacji !

 • Gość: rosa

  Oceniono 2 razy 0

  Soda+ ocet
  TO DZIAŁA!!!

 • dar61

  Oceniono 3 razy -3

  Chemią?!
  Ekhem:
  Kupujemy bakteryjny preparat do ZAKAŻANIA rur. Zasiedlone rury SAME się pilnują, by się nie zatykały. We wnętrzu rur i kanalizacji tworzy się powłoka ŻYWA, łatwa do zabicia byle sodą, żrącym dla nich proszkiem do prania lub preparatem typu Kret. Ich tam już nie wlewamy. A jak zamordujemy bakterie? To znów spłukujemy do rur łyżeczkę preparatu bakteryjnego. Nie wolno też zagłodzić bakterii ;-)
  A szambo - w ciągu dalszym za rurami - się bakteryjnie klaruje i zanikają tam zapachy jak spod pachy. Czysto pachną sedesy/ kratki ściekowe/ syfony etc.
  Sprawdzone w kilku lokalizacjach.

  Ekhem bis:
  '...Bardzo skuteczne środki można przygotować samemu...'
  >>> samej

  '...będziesz potrzebować sody oczyszczonej i ocet...'
  >>> będziesz [...] i octu

  '...Syk, który usłyszysz i wydobywające się bąbelki, są...'
  >>> Syk, który usłyszysz - i wydobywające się bąbelki - są

  '...którymi szorowałeś zlew...'
  >>> którymi szorowałaś zlew [spraw-dzo-ne]

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX