Komary znowu atakują! Ta prosta rzecz sprawi, że będą cię omijały z daleka

Mało kto wie, że komary nie znoszą zapachu goździków. Przygotuj więc "owocową bombę", która skutecznie odstraszy latających "krwiopijców".

Gdy temperatura za oknem zbliża się do 30 stopni celsjusza, nasze mieszkania przypominają piekarniki. Nic dziwnego, że gdy słońce zachodzi otwieramy szeroko okna aby wpuścić nieco chłodniejszego powietrza.

ZOBACZ TAKŻE: ZABÓJCZA PUŁAPKA NA MUSZKI OWOCÓWKI>>

Niestety, razem z przyjemnym chłodem do naszych domów wpadają "krwiożercze" komary. Co więc robić - siedzieć po ciemku? Kupić chemiczne środki odstraszające "latające bestie"? Nic bardziej mylnego. Wystarczy banalnie prosta "konstrukcja", którą łatwo przygotujesz w domu. Wbrew pozorom znasz ją doskonale. W czasie świąt Bożego Narodzenia jest popularną ozdobą domu.

embed

Potrzebne ci będą:

  • owoce (np. pomarańcze czy jabłka)
  • paczka goździków  

ZOBACZ TAKŻE: 10 ZASTOSOWAŃ ASPIRYNY, O KTÓRYCH NIE WIESZ>>

Jak to działa?

Komary nie znoszą intensywnych zapachów. Kto by pomyślał, że goździki (używane zazwyczaj do przyrządzania pierników czy grzańców) są skuteczną bronią w walce z komarami? Sposób ten znały już nasze Babki. Warto wiedzieć, że rdzenni mieszkańcy Madagaskaru, wybierając się do dżungli, rozgniatają goździki i smarują nimi ciała. Komary im nie straszne!

ZOBACZ, JAK ZROBIĆ "OWOCOWĄ BOMBĘ" NA KOMARY>>

Muszki owocówki - skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Więcej o:
Copyright © Agora SA