Jak powinien wisieć papier toaletowy? Zagadka rozwiązana! Wynalazca zostawił instrukcję obsługi

Jak powinien wisieć papier toaletowy? Wynalazca papieru toaletowego - Seth Wheeler, zostawił szczegółową instrukcję. Czy wiesz, że po sposobie wieszania papieru, można określić, jaką masz osobowość?

Jak wieszać papier toaletowy? To pytanie z podobnej kategorii jak "wanna czy prysznic?" - wydawać by się mogło, że nie ma na nie dobrej odpowiedzi. Tymczasem Seth Wheller z Albany, który w 1891 roku opatentował papier sprzedawany w rolkach, zostawił szczegółową instrukcję obsługi. Na wniosku patentowym widnieją rysunki, które raz na zawsze rozwiązują problem - papier toaletowy powinien wisieć od zewnątrz.

Wieszacie go odwrotnie? Nic strasznego. Na szczęście nie istnieje (jeszcze?) organ ścigający za to "przewinienie".

Kilka miesięcy temu Gilda Carle - popularna amerykańska psycholog przedstawiła wyniki swoich najnowszych badań, podczas których zgłębiała, czy to w którą stronę wieszamy papier toaletowy, oddaje cechy naszej osobowości.

W badaniu wzięło udział 2 tys. osób (kobiet i mężczyzn) w wieku od 18 do 75 lat. Zapytała ich jak wieszają papier toaletowy oraz zadała serie pomocniczych pytań m.in. o asertywność i kontakty z bliskimi.

embed

Okazało się, że osoby wieszające papier "od zewnątrz" (tak jak chciał tego wynalazca) mają zdecydowanie większą tendencję do dominacji. Przewodzą grupie, szybko podejmują decyzje, są nastawione na cel. Wieszający papie "od wewnątrz" są bardziej ulegli i podatni na wpływy innych.

Dr. Carle przyznała, że jej "Toilet Paper Persoanality Test" (pol. "Test osobowości oparty na papierze toaletowym) był rodzajem zabawy. Psycholog chciała zwrócić uwagę swoich pacjentów na codzienne, drobne, z pozoru nic nie znaczące zachowania. Wyniki badań zainteresowały ludzi na całym świecie i zaczęto je traktować całkiem serio.

Wniosek? Poznając nową osobę, koniecznie wejdź do jej łazienki. To jak wiesza papier toaletowy, powie Ci z kim masz do czynienia.

ZOBACZ INSTRUKCJĘ OBSŁUGI Z 1981 ROKU>>

Zobacz też: 10 zastosowań aspiryny, o których nie słyszeliście>>

Zobacz też: zabójcza pułapka na muszki owocówki>>

 

 

Zapisz

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.